Bebek Şapkası Kaç İlmekle Başlanır

  • 13 Aralık 2017
  • 2.773 kez görüntülendi.
Bebek Şapkası Kaç İlmekle Başlanır

Bebek Şapkası Kaç İlmekle Başlanır
Burgu desenli örgü bere 9 yaşındaki bir prensese örüldü ve sahibine ulaştırıldı sağlıkla güle güle kullansın inşaAllah.. Örmesi çok kolay bere modelimizin 1-2 saate kalmaz bitiveriyor.. Tepesine pom pom yapacaktım ama sevgili kızım anne bundan sonra berelere pom pom yapmasan bebek değiliz ki dedi büyümüşler 🙂 mişmiş… Yapmadım bende bu tür yalın de güzel oldu kızımıza..
Örgü burgulu bere örneğinin yapılışı: 102 ilmekle alın kısmından başlıyoruz yanlardan 1’er ilmek dikiş payı. 10-12 sıra tekli lastik ördükten sonra ilmekleri 6 düz 6 ters olarak 6 sıra örüp düz ilmekleri hep sola doğru büküyoruz. Bükme sırasını bitirip arka sırayı örerken düzleri ters tersleri düz örüyoruz ve her 6 sırada bir bükme yapıyoruz.
6 sıra bükme prosedürü yaptıktan sonra tekrar sırayı örerken ilmekleri sağdan soldan keserek 4 düz 4 ters olarak örerek ilmek miktarını azalttık 6 sıra daha örüp bükme prosedürü yapıyoruz. Yine arka sırada tekrar aynı prosedürü uygulayıp ilmekleri 2 ters 2 düz olarak 2-3 sıra daha örüp 2 kez 2 ilmeği beraber keserek beremizin tepe bölümünü oluşturup ilmekleri kapatıyoruz.. Burgu desenli örgü bere bitti bu kadar kolay işte.. Süslemek size kalmış bizimkiler büyüdüğü amacıyla biz süsleyemedik kolay gelsin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ