Basit Bebek Yelek Yapılışı

  • 08 Aralık 2017
  • 3.883 kez görüntülendi.
Basit Bebek Yelek Yapılışı

Basit Bebek Yelek Yapılışı
Yapımıyla basit bir o kadarda güzel bir örnek.Kolay bebek yeleği yapılışı ile kısa vakit ortamında yelek nasıl yapılır öğreneceksiniz. Yelek yapılışı ve sayıları burada paylaşılmıştır.
Yenidoğan bebekler amacıyla Yenidoğan Bebek Yelek Yapımı paylaşmıştık. Kolay bir model olsun kolaylıkla yapayım diyenler amacıyla de bu yazımızdaki modeli paylaştık. Açıklamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz.
18 ilmek başlanır. Dört sıra sonra ilik ilikten sonra tekrar dört sıra örülüyor. Köşeler amacıyla 10 ilmek arttırılıyor. Aynı prosedür beş defa tekrarlanıyor. Kol evi amacıyla 42 haroşa sırası olunca dört ilmek kesiliyor. 12 sıra sonra 16 ilmek omuz amacıyla örüp, 22 ilmeği yaka amacıyla kesip tekrar 16 ilmek omuz amacıyla örülüyor. Sekiz sıra örüp başka renge geçiliyor. Ense amacıyla 22 ilmek atılıyor. 20 sıra örülüyor. Kol amacıyla bir taraftan dört başka taraftan 12 ilmek arttırılıyor. 12 ilmek arttırılan taraftan her sırada birer ilmek arttırılıyor. 42 sıra sonucunda bitiriliyor kolay gelsin, kolay gelsin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ