Örgü Modelleri

Fare Dişi Kız Çocuk Yeleği Yapılışı

Fare Dişi Kız Çocuk Yeleği Yapılışı
Sevgili hanımlar 2 yaş kız çocuklar amacıyla fare dişi örnekli basit yelek tanımı ile devam ediyoruz.
Yapımı çok basit görüntü olarak da çok çok şirin bir model.
Baharlık bebek yeleği örmek isteyenler bu güzel örneği rahatlıkla örebilirler. Şerife Hanım bu güzel yeleğin yapımını videosun da ayrıntılı şekilde tanım ediyor.
Yelek 2-3 yaş çocuklara ideal olacaktır. Yaklaşık 2 adet nako elit baby ip ve 3,5 numara şiş kulladım. 4 numara şiş ile yelek 3-3,5 yaşa ideal olacaktır. Eğer 3 numara şişle yaparsanız bu defa 1,5-2 yaşa ideal olacaktır.
Ön parçalarını 35 ilmekle başladım ve ön patları amacıyla lastik kullanmadım. İlk sırayı bir düz bir ters ördüm. Model arka yüzde kuruluyor. Ters ilmekler aynen örülürken düz ilmekler ise ipi şişe dolayıp örmeden atlatmalısınız.
Tekrar ön yüze geçince düz ilmekleri ters örüp ipi dolayıp aynı şekilde örmeden atlanan ilmekler örmeden atlanacak. Arka doğrultuda ise örmeden atlanan ilmekler önden girilerek düz örülecek yanındaki ilmekler ise ters örülerek devam edilecek.
rka parçayı ise 70 ilmekle başladım. Yeleğin alt bölümünü fare dişi modelini 27 adet koyarak ördüm. Üst bölümünü ise haroşa olarak ördüm. Bu modelde düğme kullanmadım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu