Baharlık Kolay Panço Yapılışı

  • 25 Ağustos 2018
  • 2.421 kez görüntülendi.
Baharlık Kolay Panço Yapılışı

Baharlık Kolay Panço Yapılışı
Bayanların bahar aylarında kolayçe kullanabileceği şık bir panço modelinin yapım aşamalarını bugün sizlerle paylaşmak istiyorum. Tığ ile oluşturulan bu panço modelini kısa sürede yapıp önümüzdeki zamanlarda kullanabilirsiniz.
Baharlık panço modeli tığ ile işlenen gerektiğince kolay bir model. Burada panço yapımında her bireyin bildiği hanım dilendi bey beğendi modeli kullanılmış.
Panço modelinin alttaki ayrıntılı yapım aşamalarını gösteren videoyu izlerseniz tüm ayrıntılarını öğrenebilirsiniz.
Baharlık panço modeli tığ ile yapıldığı amacıyla tığ ile örgü örmeyi bilen herkes kolayçe bu pançoyu yapabilir. Sadece videodaki anlatıma iyice ilgi etmek lazım ki pançonun nasıl büyültüleceği nerede ne uygulanacağı öğrenilebilsin.
Panço modeli yapılırken renk geçişleri olan bir ip kullanılmış. Burada 5 adet ip kullanılmış. Tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılarak dökümlü bir görüntü elde edilmiş. Sizde dilerseniz bu şekilde renk geçişleri olan bir ip kullanabilirsiniz. İsterseniz de tek renk ipler tercih edebilirsiniz.
Panço modeli yapılırken iki adet kare iki adetde üçgen model yapılmış. Daha sonra oluşturulan bu parçalar birleştirilerek panço modeli elde edilmiş.
Baharlık panço modelini yapar iken burada verdiği ölçülere ilgi edip kendi gövde ölçünüze ideal bir panço yapabilirsiniz.
Video ortamında çok güzel bir anlatım yapılmış. Model çok kolay bir örgü işi. Dikkat edilmesi gereken birkaç ufak ayrıntı var. Bunlarda video ortamında bahsedilmiş.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ