Örgü Modelleri

Badem Şekeri Örgü Modeli Yapılışı

Badem Şekeri Örgü Modeli Yapılışı
Bugün size göstermek istediğim numune ile harika kazaklar, yelekler ve bilhassa battaniye örebilirsiniz. Bu model en az iki renk ile çalışılarak çok hoş bir görüntü ortaya getiriyor.
Videomuzda da çok net bir şekilde görebileceğiniz Badem Şekeri Örgü Modeli ‘ni size kısa bir şeklide tanımlamak isterim ;

Badem Şekeri Örgü Modeli amacıyla atmanız gereken ilmek adedi 4 ilmek ve katları + 2 kıyı ilmektir.

Badem Şekeri Örgü Modeli :

HAZIRLIK SIRASI :

1.RENK
1.Sıra Ön : 1 kıyı ilmek, * 2 ilmek düz, 2 ilmek ters * sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

2.Sıra Arka : 1 kıyı ilmek, ilmekleri görüldüğü gibi örün yani düz’e düz, ters’e ters ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

2.RENK
3.Sıra Ön : 1 kıyı ilmek, * 2 ilmek örmeden al, 2 ilmek düz* sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

4.Sıra Arka : 1 kıyı ilmek, * 2 ilmek ters , 2 ilmek örmeden al * sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

5.Sıra Ön : Bütün ilmekler düz

6.Sıra Arka : 1 kıyı ilmek * 2 ilmek ters, 2 ilmek düz * sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

7.Sıra Ön : 1 kıyı ilmek * 2 ilmek ters, 2 ilmek düz * sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

8.Sıra Arka : 1 kıyı ilmek * 2 ilmek ters, 2 ilmek düz * sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

1.RENK
9.Sıra Ön : 1 kıyı ilmek, * 2 ilmek düz, 2 ilmek örmeden al, * sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

10.Sıra Arka : 1 kıyı ilmek, * 2 ilmek örmeden al , 2 ilmek ters ,* sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

11.Sıra Ön : Bütün ilmekler düz

12.Sıra Arka : 1 kıyı ilmek * 2 ilmek düz , 2 ilmek ters, * sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

13.Sıra Ön : 1 kıyı ilmek * 2 ilmek düz , 2 ilmek ters, * sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

14.Sıra Arka : 1 kıyı ilmek * 2 ilmek düz , 2 ilmek ters, * sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

Bundan sonra sürekli olarak 3 ve 14 arasındaki sıraları takip edin.

Hayırlı Örgüler Dilerim,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu