Yeni Şal Boyunluk Yapımı

  • 20 Mayıs 2019
  • 1.788 kez görüntülendi.
Yeni Şal Boyunluk Yapımı

Yeni Şal Boyunluk Yapımı
Bugün sizlere çok şık ve gösterişli hem şal hem de boyunluk olabilen bir el işi göstermek istiyorum. Detaylı yapım adımını videolu anlatım ile vereceğim bu şal ya da boyunluk modeli sizlerinde çok hoşuna gidecek bir model.
Çok şık bir örgü işini bugün sizlere göstermek istedim. Bugün göstermek istediğim tığ işi şal modeli motiflerden meydana gelen yapımı kolay olan bir model. Şalın yapımında ilgi edilecek detaylar ile bu şal modeli istenirse bir boyunluğa çevrilecek olan bir model.
Burada göstereceğim model ise boyunluk modeli olacak. Öncelik ile bu boyunluk ya da şal modeli amacıyla motifler yapılmış. Yapılan bu motifler belirli bir sistem ile birleştirilmiş. Burada motifleri birleştirirken nasıl bir el işi yapacağınıza karar vermeniz gerekir.
Burada bu motifler hazırlandıktan sonra bir boyunluk yapılmaya karar verilmiş. Bu amaçla oluşturulan motifler birleştirilmiş ve boyunluğa çevrilmek amacıyla lüzumlu başka detaylar yapılmış. Bunun amacıyla birleştirilen 6 motifin uç kısmına yine bir motif eklenmiş. Daha sonra boyunluk gerçekleştirme amacıyla her iki uç uzatılarak boyundan kolayçe sarılması sağlanmış.
Tığ işi şal ya da boyunluk modelini ben bu şekilde sizlere anlatınca zor gibi gelebilir. Ama videodaki detaylara ilgi edince gerektiğince kolay bir el işi olduğunu göreceksiniz.
Şal ya da boyunluk modeli yapımı amacıyla alttaki videoyu takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ