TIg İşi Bluz Yapılışı

TIg İşi Bluz Yapılışı

TIg İşi Bluz Yapılışı,
MALZEMELER:

Alize Diva ip (5 adet)(Color – 646)
3 numara tığ

YAPILIŞI:

45 cm kadar zincir çekilir.
1. Sıra: 3.zincire 1 adet 3’lü trabzan yapılır. Yanına 2 adet daha 3’lü trabzan yapılır. (Toplam 4 trabzan) 3 zincir çekilir. Son oluşturulan trabzanın üstüne 3 adet trabzan yapılır.4. zincire ipliksiz batılır. 7 zincir çekilir. 7. zincire 4 trabzan yapılır.3 zincir çekilir.Son trabzanın üstüne 3 trabzan yapılır. 13 numune imkan kadar bu şekilde yapılır.

2. Sıra: 7 zincir çekilir. Mesela ortasına 4 adet 3’lü trabzab yapılır.3 zincir çekilir. Son trabzanın üstüne 3 adet 3’lü trabzan yapılır.Alttaki zincire ipliksiz batılır. 7 zincir çekilir. Diğer numune olarak ortasına 4 adet 3’lü trabzan yapılır. Son trabzanın üstüne 3 adet 3’lü trabzan yapılır. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edilir.

ARKA:

Yaklaşık 64 sıra örülüp düz şekilde bırakılır.

ÖN:
58. sırada yanlarda 5 numune 6 sıra örülür.Ortada 3 numune bırakılır.

KOLLAR:

Omuzlar örerek birleştirilir. Kol amacıyla 10 adet numune yanlardan örerek devam edilir.Kollar aşağı yukarı 40 sıra örülür.Ben ipim tamamlanana kadar kolları ördüm. Birleştirme amacıyla biraz bıraktım. Kolları daha uzun örmek dilerseniz 1 adet daha ip almanız gerekir. 2 kol da örüldükten sonra ütülenir. Birleştirme yapar iken ben 5 zincir çekerek her iki tarafa batarak birleştirdim. Böyle yapınca ayrı örüldüğü fark edilmiyor kolay gelsin,

Daha detaylı bilgi için alizenin facebook sayfasına bakabilirsiniz,

kaynak hdilmenulusoy.blogspot.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir