Ajurlu Çam Örgü Modeli Yapılışı

  • 22 Ağustos 2019
  • 2.575 kez görüntülendi.
Ajurlu Çam Örgü Modeli Yapılışı

Ajurlu Çam Örgü Modeli Yapılışı
2 şiş kullanılarak yapılan örgü motifleri, zarif örgüler içerisinde bulunduğu için bayanlara ve çocuklara yapılan modeller arasında yer alır. Özellikle etek ucu başlama noktasında kıvrım olan yelekler ile şal örmek için daha fazla tercih edilen bir modeldir.

Yelek yaparken de yeleğin tamamında bu örneği kullanabileceğiniz gibi yalnızca görselde gördüğünüz gibi, etek uçlarında bu modeli kullanıp diğer bölümlerini düz örerseniz de yelek harika bir görünüm kazanabilir.

Uzun anne şalları içinse, bütün modelde ajlinku örnek kullanmak daha şık şal modeli etmek adına daha makul olur. Sert karakterli modeller erkek örgüleri için daha doğru tercih olacaktır.

Örgümüz için açık mavi rengi seçtiğimiz motif için 3,5 numara şiş ile kalın ip kullanırken; pembe motifimiz için 2,5 numara şiş ile ince ipi tercih ettik. Model her şartta da son derece zarif görünüyor.

Çam Sakızı ve Ajurlu Örgü Motifi – Videolu Anlatım

Modelin ilmek sayısı için 15 ve katlarını tercih etmelisiniz. 3 motif yapılırken 45 ilmek kullanılıyor ve 2 ilmek de kenar ilmekleri için dahil ediliyor.

Modelimizin yapılışı hakkında ayrıntılara ulaşmak için videomuzu izleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ