Derya Baykal Kız Bebek Hırkası

  • 17 Temmuz 2017
  • 6.044 kez görüntülendi.
Derya Baykal Kız Bebek Hırkası

Derya Baykal Kız Bebek Hirkasi
Görüntüsü ile çok şık olan bu hırka modelini ister erkek isterseniz de kız çocukları hedefiyle çok rahat uyarlayabilirsiniz.
Şiş kullanımı ve ip seçimini istediğiniz gibi tercih debileceğiniz modelde bir püf noktası var. Yaptığınız şiş numarası kolları ve ense kısmını örerken küçültün. Hem de bu modeli isterseniz de yelek modeli olarak kullanabilirsiniz. 55 ilmek ile başladığımız modelimizde 10 sıra arkadan sayarak örün. Örgümüzün önünü de arkasını da ters örüyoruz. Robadan başlanan bu model hedefiyle ön kısma 10, kol kısmına 8, arka kısma 15, kol kısmına 8 ve yine ön kısmı hedefiyle 10 ilmek yapıyoruz ve bitiriyoruz. Ayrımlarımızın arasına dolama ayrımı yapıyoruz. 14 artış yaptıktan sonra kolları ve gövdeyi ayırıyoruz.
Kolları ördükten sonra yine şiş numaramızı düşürüyoruz ve kenar beyaz kısmını örüyoruz. 25 sıra gövdeyi örüyoruz ve kolda yaptığımız gibi son kısmında şiş numarasını düşürüp alt kısma beyaz ip ile haraşo yapıyoruz. Nurgün hanım’ın bu modelini aşağıda paylaştığımız videoda daha iyi anlayacaksınız,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ