Zarif Güzel İğne Oyası Yapımı

  • 18 Kasım 2019
  • 2.158 kez görüntülendi.
Zarif Güzel İğne Oyası Yapımı

Zarif Güzel İğne Oyası Yapımı
Yazma kenarına uygulanabilecek çok şık bir oya modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Kum boncuklu tığ oyası modeli şık ve zarif olmuş. Yazma kenarı amacıyla bu şekilde boncuklu bir oya modeli arıyorsanız alttaki ayrıntılı yapım adımını gösteren videoyu takip edebilirsiniz.
Yeni oya modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere Oya ve Dantel Dünyası youtube kanalında gördüğüm zarif bir oya modelini sizlere göstermek istedim. Video ortamında her vakit bulunduğu gibi baştan sona kadar ayrıntılı bir anlatım yapılmış.
Tığ işi oya modeli yapımı amacıyla burada tek renk pembe bir yazma kullanılmış. Yazmaya ideal renkte Leylak markasının 316 numaralı ipi kullanılmış. Bunun dışında kum boncuk olarak kara renk kullanılmış. Ama siz daha değişik bir renk seçebilirsiniz. Burada numune bir anlatım yapıldığı amacıyla kara renk tercih edilmiş. Bunun dışında birde dondurma çubuğuna gereksiniminiz olacak.
Modelin yapımı amacıyla ilk olarak yazma kenarına pembe ipten tığ batısı yapılmış. Daha sonra ise bu tığ batısı üstüne yazmanın tamamı süresince ufak kutucuklar yapılmış. Üçüncü sırada ise oluşturulan bu kutucuğun üstüne model kurulumu yapılmaya başlanmış. Video amacıyladeki detaylara ilgi ettiğiniz prosese sizde modelin yapımını rahatlıkla öğrenebilir ve kısa sürede bu oya modelini yapıp çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ