Yıldız Fırfırella Lif Modeli Yapılışı

  • 12 Şubat 2020
  • 2.747 kez görüntülendi.
Yıldız Fırfırella Lif Modeli Yapılışı

Yıldız Fırfırella Lif Modeli Yapılışı
Yıldız fırfırella lif modeli yapılışı çeyizlik harika görselliği olan lif modeli olduğunu düşünüyoruz. Yapılışı video anlatımlı olması sizlere gerektiğince yardımcı olacaktır. Bu şık lif modelimizi sipariş alan arkadaşlarımız içersinde gerektiğince çoksıyla sipariş alacağını düşünüyoruz.
Tığ işi el işleri arasında en çok tercih edilen örgü modelleri arasında yer almaktadır. Lif modelleri de elimizde yapımı basit olan ve acele biten el işleri arasında yer almaktadır. Hanımlarımızın seçimleri arasında lif örnekleri gerektiğince çok yer verilmektedir. Sizlerde en güzel lif modelleri amacıyla sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Birbirinden güzel lif çalışmalarını amacıyla yazımızdaki linke tıklamanız yeterli olacaktır. Yeni örgü modellerinde tekrar beraber olma dileğiyle hoşçakalınız..
Yıldız fırfırella lif modeli yapılışı
Malzemeler: 3 renk lif ipi
2 mm tığ
7 numara demir saplı tığ
Makas
Yapılışı: lifimizin ortasından 6 tekli fıstıkla başlayarak 6 dilim durumunda örüyoruz. Dilimleri her sırada bir fıstık arttırıyoruz. Yapraklarımızı 4. Sırada 6. Sırada ve her dilimi eksiltirken tekrar 4 fıstıklı sırada da son yaprak programını yaparak dilimleri de tüm fıstıklar tamamlanana kadar örüyoruz ve başka dilimleri de aynı prosedürü yapıyoruz. Farklı renk lif ipiyle yaprakların ortasına tomurcuk çiçek yapıyoruz ve tüm yapraklarda bu prosedürü yapıyoruz. Fırfır programı amacıyla lifimizin çevresine ve dilim aralarına 5 zincirle yuvalar yapıyoruz ve demir saplı tığ ile fırfır programını yaparak modelimizi tamamlıyoruz. Detaylı yapılışı amacıyla video anlatımını izleyerek uygulayabilirsiniz. Yapacak olan herkese şuandan basit gelsin dileklerimizi iletiyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ