Yılbaşı Beresi Yapılışı

  • 24 Ocak 2019
  • 2.019 kez görüntülendi.
Yılbaşı Beresi Yapılışı

Yılbaşı Beresi Yapılışı

Beresi Tığ ve Şişle Boyunluk Parmak Örgü İle Tarifi-Dev İlmekli Bere ve Boyunluk Modelin de özel bir İp Tığ ve Şiş Beraber kullanılıyor.Simli Batik iple Arkası uzun Bere ve Boyunluk çok acele bitiriliyor.Bugün Ör Yarın Giy Model.

Alize Country Lux Batik İp renk no 5470- Batik Sökmeli Tığ Bere Tarifi-6 Numara Penye Tığı- 15 nuara Örgü şişleri.Tığla 35 zincir çekin.

Yetişkinler amacıyla ideal baş ölçülerin de olan Bere 5 cm genişlikte yapılıyor.İlk sıra zincir üstüne ilmek kaydırma yöntemi uygulanıyor.Yani Sık iğne yapılıyor.

Bu sıra bittiğin de 15 nolu şiş ile tek,tek her zincirden 1 ilmek çıkarıp şişe alınız.Tığ yardımı ile yaparsanız daha basit olacaktır.

Gerektiği kadar uzunlukta 1 ters 1 düz lastik yaptıktan sonra Bere bitirmeye gelince Ters ilmekleri bırakın düz ilmeklerin ikisini aniden örün.Bu Şekilde ilmek adedi yarıya düşer.

Şişte kalan Son 9 ilmek Şişten çıkarılıp bozmadan bütün düz ilmekler tığa aktarılır.Kalan ip bütün ilmeklerin amacıyladen Tığla tek seferde çekilir başka baştaki ilmekten çıkarılır.En son iyice büzün 1 sıkın,büzün sık iğne yapın.

Berenin tepesine kadar çekilen ilmeği tepede kalan tek ilmek ile sık iğne yapın örneği kapatın.İpi kesmeden kalan ipi renkleri birbirine denk getirecek biçim de ilmek kaydırma ile Tığ yardımı ile dikin.

Beresi Tığ ve Şiş İle Boyunluk Parmakla yapılmakta.Berenin Tarifi bittiğin de Her parmakta ikişer iplik ile Parmak Örgü Tekniği ile Boyunluk yapılışı da Videoda var. Nilüfer Örgü Çalışması amacıyla Çok Teşekkürler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ