Örgü Modelleri

Yakalı Fare Dişi Model Yelek Yapımı

Yakalı Fare Dişi Model Yelek Yapımı
Şık ve spor olsun diyorsanız yakalı fare dişi yelek modeli yapımı tam sizlere göre. Modelin miktarını ve sırasını fazlalaştırarak dilediğiniz yaş grubuna göre ayarlayabilirsiniz. Yelek modeli yapımı amacıyla 1,5 yumak orta kalınlıkta bebe ipi 4 numara şiş ve 5 adet düğme ile yelek modeli yapımına başlayabiliriz.
Başlangıç amacıyla 38 adet ilmek atalım. İlk ilmeği ters örgü modeli olarak örelim. İpin yönünü değiştirip 7 ilmeği ters örgü modeli örelim. 2 ilmek düz örgü örelim ipi başka tarafa alalım 2 ilmek ters örelim bu şekilde 2 düz 2 ilmek ters örgü örelim. Arka tarafa geçelim. Bu kısımda düz olan ilmekleri düz örgü örelim ters olan ilmekleri ters örgü örelim.
Sıra sonuna kadar devam edelim sıra sonucunda 7 ilmeği ters örgü olarak örelim. Diğer doğrultuda geçelim. İlk ilmeği ters örgü modeli olarak örelim. İpin yönünü değiştirip 7 ilmeği ters örgü modeli örelim. 2 ilmek düz örgü örelim ipi başka tarafa alalım 2 ilmek ters örelim bu şekilde 2 düz 2 ilmek ters örgü örelim. Arka tarafa geçelim.
Bu kısımda düz olan ilmekleri düz örgü örelim ters olan ilmekleri ters örgü örelim. Sıra sonuna kadar devam edelim sıra sonucunda 7 ilmeği ters örgü olarak örelim. Diğer doğrultuda geçelim. İlk ilmeği ters örgü modeli olarak örelim. İpin yönünü değiştirip 7 ilmeği ters örgü modeli örelim. 2 ilmek düz örgü örelim ipi başka tarafa alalım 2 ilmek ters örelim bu şekilde 2 düz 2 ilmek ters örgü örelim.
Arka tarafa geçelim. Bu kısımda düz olan ilmekleri düz örgü örelim ters olan ilmekleri ters örgü örelim. Sıra sonuna kadar devam edelim sıra sonucunda 7 ilmeği ters örgü olarak örelim. Diğer doğrultuda geçelim. Bu şekilde belirli sıraya gelinceye kadar devam edelim. Yelek modelinin yapımı devamı amacıyla videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel model amacıyla Bebe Örgü Sepetim Fulya Karslıoğlu Kanalına çok teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu