Yakadan Başlama Bayan Yelek

  • 19 Mayıs 2019
  • 5.356 kez görüntülendi.
Yakadan Başlama Bayan Yelek

Yakadan Başlama Bayan Yelek
Yakadan başlamalı ajurlu bayan yeleğinin yapılışını paylaştık. Tek düğmeli örgü yelek gerçekleştirme isteyenler ajurlu modelden yapabilirler. Bayan yeleklerinde en çok beğenilen modeller ajurlu modellerdir.
Malzemeler:
Gri kristal ip ,4 numara örgü şişi ve düğme gereklidir.
Yakadan Ajurlu Bayan Yeleği Yapımı
Yeleğin yapılışına yaka kısmından başlıyoruz. Başlarken 104 şişimize ilmek atıyoruz. Ön yönü amacıyla 15 diş haroşa, 1 artma, 1 diş haroşa, 1 artma, kol amacıyla ise 15 diş haroşa ,1 artma, 1 diş haroşa, 1 diş artma, yeleğin arkası amacıyla ise 40 diş haroşa, 1 artma, 1 diş haroşa, 1 artma. Kol bölümünü örmek amacıyla ise 15 diş haroşa, 1 artma, 1 diş haroşa, 1 artma, ön yönü amacıyla ise 15 diş haroşa olarak örülüyor.
Artma delikleri 22 olacak şekilde haroşa örüp artma yapıyoruz. Artma adedi 22 bulunduğunda kollar bitiriliyor. Yeleğin vücudu 11 diş haroşa örüyoruz. Mesela yapılışına geçiyoruz. Ön pat amacıyla 7 ilmek düz örgü, ön patı haroşa da örebilirsiniz. 1 artma, 1 eksiltme, 7 ilmek düz örgü , 1 ilmek eksiltme, 1 ilmek artma, 3 düz örgü olacak şekilde örüyoruz. Buraya kadar yaptıklarımız 1 numune oluyor. Örnekleri bu tür başlıyoruz. 3 delik bulunduğu vakit ise yeni numune başlıyoruz. Boyunu dilediğiniz kadar örüyoruz. Düğme amacıyla ise bir ilik yapıyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ