Bayan Yeleği Nasil Örülür

  • 04 Ocak 2019
  • 2.840 kez görüntülendi.
Bayan Yeleği Nasil Örülür

Bayan Yeleği Nasil Örülür
Yelek modellerinden değişik ve şık bir numune. Kavisli yelek yapılışını sizlere örgülerinizde düşünce vermesi yönünden paylaşıyoruz. Tam yapılışı maalesef yok. 2 düz 2 ters ile yapılmış güzel bir numune. Kavisli kısımları şayet daha evvelce paspas modelleri, örgü puf, patik modelleri ördüyseniz yapabilirsiniz. Dönülerek örülmüş. Tarifini şemalı olarak makale içersinde bulabilirsiniz. Kavisli kısımları ilaveten örüp birleştiriyorsunuz yeleğe. Daha farkı şiş örgü yelek modelleri örmek dilerseniz bizde tanım çok. Örneğin yelken örgü modeli anlatımlı numuneten çok şık yelekler oluyor. Yaşam ağacı örgü yelek modeli de çok zarif bir numune. Yeni numunelerle anlatımlara devam edeceğiz. Bugün değişik bir yelek hazırladık. Alt kısımlar 3 parça, sonra engel olur ve arkalar var. Ayrıntılı yapılışı yok. Fotoğraflardan anladığım kadarı ile sizlere anlatmaya çalışacağız.
Kavisli Yelek Nasıl Örülür,
Kavisli yelek birkaç parçadan oluşuyor. Şiş örgü modelleri ile ördüğümüz bir yelek. Lastik örgü modellerini biliyor iseniz bu örneği örebilirsiniz. Kavisli yelek yapılışında hem tığ işi hemde şiş örgüyü kullanıyoruz. Araya motif olarak tığ işinden bir numune koyuyoruz. Tığ işi ile ördüğümü örneği değişik örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Bebek battaniyelerinde mesela. Önce tığ işi ile yaptığımız modelin şemasını görelim.
Yeleğin kavis ve ön, arka kısımlarına bir sıra bu modelden koyuyoruz. Şimdi örneğimizin kavisli kısımlarını görelim. Fotoğraftan anladığımız kadarı ile 97 ilmek başlıyoruz. 1 sıra örüyoruz. Daha sonra ön sıralarda sonda 2 ilmek kalınca dönüyoruz.
Önler 45 arka 81 ilmek ile örülüyor. 2 düz 2 ters ya da 3 düz, 3 ters olarak lastik örebilirsiniz. Şimdi yeleğimiz bittiğinde nasıl durduğuna bakalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ