Yağmur Damlası Örgü Modeli Yapılışı

  • 25 Haziran 2019
  • 2.429 kez görüntülendi.
Yağmur Damlası Örgü Modeli Yapılışı

Yağmur Damlası Örgü Modeli Yapılışı
Yağmur damlası motifleri ile iki şiş kullanarak harika örgüler örebilirsiniz. Yine çok işinize yarayacak motifleri ile göz kamaştıran bir örgü modeli.

Örgü çoğu kadının süre geçirdiği bir hobidir. İster tığla ister şiş ile örgü görebilir ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Tığ ve şişle örülecek pek çok değişik örgü modeli vardır. Yelek, hırka, atkı, şapka, eldiven, lif, eldiven, patik ve battaniye tığ ve şiş ile örülecek mamüller arasındadır. Örgü öreceğiniz vakit ilk olarak ne öreceğinize karar vermelisiniz. Buna göre malzeme tedarik etmelisiniz.

Dantel, tülbent, eldiven ve ince oyalar tığ ile örülürken şal hırka ve battaniye gibi kalın mamüller şişle örülür. Fakat tığ ve şiş alırken de öreceğiniz ürünün kalınlığı önemlidir. Tığ ya da şiş ne kadar kalın olursa öreceğiniz ürün de o kadar kalın olur.

Yağmur Damlası Örgü Modeli
Örgü modelleri ile uğraşmak insana aslında gerilim attırıyor. Hele ki rengârenk ve birbirinden süslü motifler ile uğraşmak insanın zihnini açıyor ve günün yorgunluğunu alıp götürüyor. Televizyon izlerken, müzik dinlerken, dostlarınızla sohbet eder iken merak ettiğiniz bir örgüyü örebilirsiniz. Bu sayede hem baş dinleyip hem de güzel tasarımlar elde edebilirsiniz.

El emeği sunarak yaptığınız örgü modellerini evinizde kullanabilir ya da satışa sunabilirsiniz. Günümüzde natural ürün yok denecek kadar az bulunduğu amacıyla insanlar el örmesi mamüllere hayranlık duyuyor. Özelikle çeyiz setlerine koymak amacıyla lif, patik, havlu ve tülbent gibi örme mamüllerini sık sık satın alıyorlar. Sizde bu şekilde para kazanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ