Tunus İşi Battaniye Modeli

  • 04 Ocak 2021
  • 2.206 kez görüntülendi.
Tunus İşi Battaniye Modeli

Tunus İşi Battaniye Modeli
Merhaba arkadaşlar sitemize hoşgeldiniz .Videoda kullandığım malzemeleri aşağıdan bulabilirsiniz,Deryabaykalca.com sitemiz sizler amacıyla en güzel örgüleri bularak paylaşıyoruz,
Zikzaklı tunus işi ile oluşturulan battaniye gerçekleştirme isteyenler bu modeli sakın kaçırmasınlar. Tunus işi bilhassa bebek örgülerinde sıkça kullanılmaktadır. Tunus işi tığ aynısı tek şişle örülen bir örgü türüdür.
Aslında çok acele örülen bir örgü türü olmasına karşın düzgün ve usta ellerden çıkmadığı takdirde esneyen ve yamuk görünen bir örgüye dönüşebilir.
Düzgün örülmemiş çoğu tunus işi örgü gördüm ve inanın hiç hoş görünmüyordu. Eğer ücret karşılığı tunus işi örgü yaptırmak istiyorsanız kesinlikle örgüyü yapan bireyin daha eskiden ördüğü örgülerin düzgün olup olmadığına bakın.
Eğer ilk defa tunus işini gerçeklştirmeyi deniyorsanız evvelce ufak bir parçada deneme yapmanızı öneririm. Bugün tunus işi ile yapılmış ufak kare desenlerden meydana gelen bir battaniye yapımını göreceğiz.
Eğer ilk bebeğiniz amacıyla bir battaniye gerçekleştirme istiyorsanız ileri bebekleriniz içersinde kullanabileceğinizi düşünerek renklerini hem kız bebeklere hem erkek bebeklere ideal olarak hazırlamanızı öneririm.
Genel olarak battaniye yapımında 3 renk kullanılıyor. Önce bir renk ile bir sıra kare desenleri oluşturup ardından başka renge geçmelisiniz. Önce battaniyenin köşe bölümünü yaratarak başlayabilirsiniz.
Songül hanım pastel tonları tercih ettiği tunus işi battaniyeyi nasıl yaptığınız videolu olarak bütün detaylarıyla anlatmış kolay gelsin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ