Tunus İşi Araba Süslemeli Çocuk Bere Yapımı

  • 22 Mart 2021
  • 1.719 kez görüntülendi.
Tunus İşi Araba Süslemeli Çocuk Bere Yapımı

Tunus İşi Araba Süslemeli Çocuk Bere Yapımı
Çocuklar amacıyla yapılmış olan değişik bere modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tunus işi çocuk bere modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu berenin ayrıntılı yapım adımını alttaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.
Tunus işinden yapılmış olan örgü işlerini sizlere sık sık gösteriyorum. Bugün güzel bir çocuk beresi yapımı gördüm ve bunu sizlere göstermek istedim. Bu berenin tekrar aynı şekilde tunus işinden yapılmış olan atkısı da var. Bunu da sizlere gelişen zamanlarda göstereceğim. Şiş örgüsü ya da tığ işi dışında değişik bir örgü ile atkı bere gerçekleştirme istiyorsanız bu gösterdiğim modellere göz atabilirsiniz.
Tunus işi bere modeli yapımı amacıyla burada sarı ve beyaz renkler ana renk olarak kullanılmış. Aralarda baz kısımlar ise kara renk ile örülmüş. Bu bere modeli burada araba desenleri ile süslenip erkek çocuklar amacıyla yapılmış ama isterseniz siz kız çocuklar amacıyla ideal renkte yapıp üstüne çiçek desenleri yapabilirsiniz ya da yalın olarak bırakabilirsiniz.
Burada oluşturulan bere modeli 3 yaş amacıyla yapılmış. Bunun amacıyla 90 zincir çekilmiş ve üzerinden ilmek alınıp evvelce beş sıra ters örgü yapılmış. Daha sonra ise düz örgü yapılarak devam edilmiş. Burada renk geçişleri yapılarak bere modeli yapımına devam edilmiş. Bere bitince ufak araba modeli yapılıp bere üstüne eklenmiş. Birde üstüne ponpon yapılıp bere modeli tamamlanmış.
Tunus işi çocuk bere modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ