Timsah Sırtı Örgü Modeli Yapılışı

  • 20 Nisan 2020
  • 2.402 kez görüntülendi.
Timsah Sırtı Örgü Modeli Yapılışı

Timsah Sırtı Örgü Modeli Yapılışı
Bu yazımız timsah sırtı örgü modelini bilmeyen ya da kendini daha çok ilerletmek isteyen marifetli hanımlar amacıyla hazırlandı. Fakat örgü işlerinin ortamında olan herkes bilir ki örgü işi geliştirdikçe ilerleyen hiç bir vakit tamam ben oldum bundan sonra denmeyen bir iştir. Her gün yeni bir tarz yeni bir model ya da teknik öğrenmek mümkündür. Timsah sırtı örgü modeli nasıl yapılır, krokodil örgü örneğinin yapılışını çok iyi biliyorum deseniz de değişik videolarda değişik bir şeyler görmek mümkün.
Peki bu timsah sırtı örgü örneği en çok hangi örgülerde kullanılır? Yeleklerde dokusu,kalınlığı ve yumUşaklığı çok seviliyor bu amaçla bayan örgü yelek modellerinde bu örgü modelini tercih edebilirsiniz.
İlk olarak şişe 25 ilmek atabilirsiniz. Bu örgü modeli arka yüzden kurulur. Ilk birinci kıyı ilmeğini tersten örüp bir adet şişi tersten batıp dolayıp örmeden çıkın.bunu bütün sıra süresince devam ettirin. Bu örgü modelini evvelce denemek amacıyla seçtiğiniz ilmek adedi ile yapılabilir sonra dilediğiniz kıvama geldiği vakit dilediğiniz kıyafet örgüsü yapımında kullanabilirsiniz. Bebek hırkalarında ya da bebek battaniyelerinde bile bu timsah sırtı örgü modelini kullanabilirsiniz. YumUşak olması amacıyla kalın ip ve kalın şiş kullanabilir, daha sıkı olması amacıyla daha ince şiş kullanabilirsiniz. Bu harika örgü modelininin nasıl yapıldığını daha ayrıntılı bir şekilde alttaki videoda görebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ