Kabartmalı İki Renkli Örgü Modeli Yapılışı

  • 02 Nisan 2020
  • 3.102 kez görüntülendi.
Kabartmalı İki Renkli Örgü Modeli Yapılışı

Kabartmalı İki Renkli Örgü Modeli Yapılışı
Kabartmalı iki renkli örgü modeli yapılışı örgü modellerinde numune arayan arkadaşlarımız amacıyla görselliği güzel olan video anlatımlı örgü modelini siz kıymetli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz.
Şiş örgü modelleri en çok oluşturulan el işleri arasında yer almaktadır. Çocuk ve bebek örgü modellerinden erişkin örgülerinde şiş örgü modelleri tercih arasında yer almaktadır. Kış ve dört mevsime ideal ip alternatifi ile örgü modelleri hanımlarımız doğrulusunda yapılmaya devam etmektedir. El emeklerinden vazgeçemeyenlerin en doğru adresi canım anne olmaktadır. El işlerinde örgü gruplarında en yeni ve güzel anlatımlı videoları sizlere sunmaya devam etmekteyiz. Yeni modellerde tekrar beraber olma dileğiyle hoşçakalınız..
Kabartmalı iki renkli örgü modeli yapılışı
Model 2 ve katlarından meydana gelir iki ters iki düz örgü ilmek yerlerini değiştirerek modelin kabarık olması sağlanmaktadır.
Model anlatımında 2 renk ip tercih edilmiştir sizler dilediğiniz renk tercihini yapabilirsiniz.
İp ve elinize göre şiş seçebilirsiniz.
Özellikle modelimiz bebek örgülerinde çok tercih edilmektedir.
İlk olarak 14 ilmek atarak model anlatımına başlanmıştır. Arka yüzden başlanmıştır 2 ter 2 düz olarak örüyoruz. Üçüncü sırada terler düz düzler ters olarak örülmektedir. Arka yüzünde tekrar aynı prosedür yapıyoruz. Ön yüzünde aynı teknik arka yüzünde tekrar aynı prosedürü yaptık toplamda 6 sıra örmüş olduk değişik renk ip bağlıyoruz. Model kurulumu yapıyoruz, düz ilmekleri örmeden şişe alalım ters ilmekleri düz olarak örelim ve arka doğrultuda tekrar düz ilmekleri örmeden şişe alalım ve ters örgüleri ters olarak örelim. Devamında ilmeklerin hepsini düz olarak örelim, devamında tekrar tersleri düz düzleri ters olarak modelimizi yapmaya devam ediyoruz. Detaylı anlatım amacıyla videomuzu izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ