Tığ İşi Yazma Kenarı Oya Modeli Yapımı

  • 18 Mayıs 2019
  • 2.986 kez görüntülendi.
Tığ İşi Yazma Kenarı Oya Modeli Yapımı

Tığ İşi Yazma Kenarı Oya Modeli Yapımı
Yeni ve değişik oya modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere çok hedefli kullanabileceğiniz çok şık bir tığ işi oya modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu modelin ayrıntılı yapım adımını da alçakta sizlere videolu anlatım olarak vereceğim.
Çeyizleri amacıyla yeni oya modelleri arayanlar amacıyla bugün çok şık bir oya motifi yapımı göstermek istiyorum. Oldukça büyük ve gösterişli olan bu oya motifini yazma kenarlarında kullanabileceğiniz gibi kolye yapımında ya da şalların uç kısımlarının süslemelerinde kullanabilirsiniz. Bunun dışında istediğiniz yerde süsleme olarak bu motifi kullanabilirsiniz.
Çeyizlik oya modeli yapımı amacıyla burada 4 değişik renkte oya ipi kullanılmış. Pembe, krem rengi, sarı ve yeşil oya ipleri kullanılarak bu oya modeli yapılmış. Siz kullandığınız yazmaya göre değişik renekte oya ipleri tercih edebilirsiniz. Video ortamında, sarfedilen oya iplerinin markaları ve numaraları ile ilgili bilgi verilmiş buradaki detaylara ilgi edip buradaki iplerden alabilirsiniz.
Oya modeli yapılırken ilk evvelce bir sihirli halka yapılmış ve çevresine sık iğneler yapılarak modelin yapımına başlanmış. Video ortamında Derya Hanım her vakit bulunduğu gibi ayrıntılı bir anlatım veriyor. Modelin en başından başlayarak sonuna kadar ilgi edilmesi gereken tüm detayları veriyor. Tığ ile el işi yapmaya yeni başlayanlar dahi bu oya motifini rahatlıkla yapabilir.
Tığ işi yazma kenarı oya motifi yapımı amacıyla alttaki videoyu takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ