Tığ işi Fileli Çapraz Çanta Yapımı

  • 07 Ağustos 2020
  • 2.115 kez görüntülendi.
Tığ işi Fileli Çapraz Çanta Yapımı

Tığ işi Fileli Çapraz Çanta Yapımı
Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi fileli çapraz çanta yapımı paylaşacağım. Çanta yapımı spor ve rahat model sevenler amacıyla. Modeli dilediğiniz renkler de yapabilirsiniz.
Malzemeler
Makrome ip
Tığ
Makas
Tığ işi Fileli Çapraz Çanta Yapımı
Çanta yapımı amacıyla ilk olarak 26 adet zincir çekelim. İlk zincir batarak sık iğne yapalım her zincire 1 defa sık iğne yapalım.Köşe kısmına gelince aynı noktaya 3 defa batarak sık iğne yapalım. Her sık iğne batarak sık iğne yapalım. Son kısma gelince kaydırma yöntemi ile birleştirelim.
1 zincir çekelim sık iğnenin arka kanadına batarak sık iğneye devam edelim. Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. 6 sıra bu şekilde devam edelim. 4 adet zincir çekelim 3. sık iğneye batalım 4 adet zincir çekelim 3. sık iğnenin amacıylae batalım. 4 adet zincir çekelim 3. sık iğneye batalım 4 adet zincir çekelim 3. sık iğnenin amacıylae batalım.
Bu sırayı da bu şekilde yapalım. 4 adet zincir çekelim sıradaki boşluğa sabitliyelim. 4 zincir çekelim başka boşluğa girelim kapatalım. Bu sırayı da bu şekilde yapalım. 4 adet zincir çekelim sıradaki boşluğa sabitliyelim. 4 zincir çekelim başka boşluğa girelim kapatalım. Bu sırayı da bu şekilde yapalım.
4 adet zincir çekelim sıradaki boşluğa sabitliyelim. 4 zincir çekelim başka boşluğa girelim kapatalım. Köşe kısmına gelince aynı noktaya 3 defa batarak sık iğne yapalım. Her sık iğne batarak sık iğne yapalım. Son kısma gelince kaydırma yöntemi ile birleştirelim. 1 zincir çekelim sık iğnenin arka kanadına batarak sık iğneye devam edelim.
Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. 6 sıra bu şekilde devam edelim. 4 adet zincir çekelim 3. sık iğneye batalım 4 adet zincir çekelim 3. sık iğnenin amacıylae batalım. 4 adet zincir çekelim 3. sık iğneye batalım 4 adet zincir çekelim 3. sık iğnenin amacıylae batalım. Bu şekilde devam edelim. Bu güzel model yapımı amacıyla Atolye Hobi Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ