Tığ İşi Çeyizlik Bayan Yelek Modeli

  • 05 Şubat 2021
  • 4.380 kez görüntülendi.
Tığ İşi Çeyizlik Bayan Yelek Modeli

Tığ İşi Çeyizlik Bayan Yelek Modeli
Tığ işinden yapılmış olan örgü modelleri amacıyla sizlere yeni misaller gösteremeye devam ediyorum. Bugün sizlere tığ işinden oluşturulan yapımı da çok kolay ve çoğu değişik örgü işinde kullanabileceğiniz çam kozalağı örgü modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu modelin yapım adımını alttaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.
Bayanlar amacıyla yelek ve şal modellerini sık sık sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugün sizlere tığ işinden oluşturulan gerektiğince şık bir örgü modeli göstereceğim. Bu model ile hem yelek hem de etol şal yapabilirsiniz. Hafta ideal ipleri seçerseniz yazlık bluzlar da yapabilirsiniz. Yine yazlık hırkalarda bu numune model ile yapılabilir.
Tığ işi çam kozalağı modeli yapımı amacıyla burada numune bir anlatım yapılmış video ortamında modelin yapım detayları baştan sona çok güzel bir şekilde açıklanmış. Siz buradaki detayları öğrenerek gerçekleştirme dilediğiniz örgü işine göre modeli başlayıp yapabilirsiniz.
Burada oluşturulan çam kozalağı modelindeki her bir desen 17 ilmek üstüne kuruluyor. Burada dört adet desen yapılmış. Birde kıyı kısımlarda her iki kıyıda da 4 er adet kıyı tırabzanı yapılmış. Sizde kıyı tırabzanlarınızı dilediğiniz sayıda yapabilirsiniz. Model yapımı amacıyla simli angora ipten krem rengi ip seçilip 4 adet desen ile güzel bir numune model yapılmış. Burayı takip ederseniz problem yaşamadan bu modelin ayrıntılı yapı adımını öğrenebilirsiniz.
Çam kozalağı örgü modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ