Tığ İşi Bebek Yelek Yapılışı

  • 28 Eylül 2017
  • 5.916 kez görüntülendi.
Tığ İşi Bebek Yelek Yapılışı

Tığ İşi Bebek Yelek Yapılışı
Rengi yelek bilhassa beyaz tulumların üstünde çok şık duran bir ikili…Tığ ile Örgü Pınarı doğrulusunda tasarlanıp örülmüş bir takım. Biz somon rengini tercih ettik. Siz istediğiniz renkleri kullanmakta özgürsünüz. Dilerseniz kolları uzatıp hırka oluşturabilirsiniz. Yakadan yukarıya doğru örmeye devam edip kapşon da yapabilirsiniz.
Yapım aşamaları şöyle;Her vakit bulunduğu gibi kaliteli bir bebe ipi ve 3,5 numara örgü tığı kullanıyoruz.
Yelek:1. sıra: 81 zincir çekiyoruz.Tığa 2 kere dolayarak 4.zincirin amacıylae batın, 3 kerede çekerek kapatın. Her zincirin amacıylae bir adet üçlü tırabzan yapın. 3 zincir çekin.15 tırabzan yapın.3 zincir çekin, 20 tırabzan yapın. 3 zincir çekin, 15 tırabzan yapın. 3 zincir 14 tırabzan yapın.
2.sıra: Alt sıradaki tırabzanların üstüne tırabzan yapın. 3 zincirin amacıylae 1 tırabzan 3 zincir 1 tırabzan yapın. 3 zincirin bulunduğu yerler arttırma noktalarımızdır. Roba süresince bu noktalarda arttırma yapacağız.
Roba, örgü boyu baştan itibaren toplam 12 sıra bulunduğunda, kol amacıyla ayrılan bölümleri örmeden vücudu tüm durumunda örüyoruz. Beden uzunluğu 19 sıra olacak.
Örnek açıklaması: Yan yana 4 tırabzan yapın. Tığı ilk yaptığınız tırabzanın dibine batın. İlmeği uzatarak çekin, bekletin. Aynı deliğe bir kez daha batın ve beklettiğiniz ilmekle beraber kapatın. 1 zincir çekin aynı prosedürü tekrarlayın,

kaynak orgupinari.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ