Tığ işi Bebek Battaniye Yapılışı

  • 11 Eylül 2017
  • 9.077 kez görüntülendi.
Tığ işi Bebek Battaniye Yapılışı

Tığ işi Bebek Battaniye Yapılışı
Yine beğeneceğinizi düşündüğümüz bir örgü modeli. Yıldız örgü modeli anlatımlı. Bu örneği bilenleriniz vardır. Ben yeni gördüm sayılır. Ve çok hoşuma gitti .
Tığ örgülerini çok seviyorum. Bu modelden çoğu şey örebilirsiniz. Bebek battaniyesi, hırka, yelek, bardak kılıfı. Örneği çıkartmak amacıyla evvelce ufak sayılarla başlayın. Eliniz iyice alıştığında asıl örgünüze geçebilirsiniz.
Sitemizde değişik hususları da ziyaret etmek dilerseniz ana sayfada tespit edilen kategori bölümünden dilediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla alakalı görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz.
Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve başka el işi yapılışlarını evde oluşturulan diy projelerini çalışmaları hususlarında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan sevinç duyarız.
Yıldız Örgü Modeli Nasıl Örülür,
Makas
Renkli orta kalınlıkta iplik
3.5 mm Tığ
İlk olarak 18 zincir çekerek başlayalım.
İkinci, üçüncü, dördüncü, beşinci ve altıncı zincirler amacıyladen ilmek çıkartalım. Tığımızda 6 ilmek olacak.
Daha sonra tığa ilmek alıp bu çıkarttığımız ilmeklerin hepsini aniden toplayalım. 1 zincir çekelim.
Resimde gördüğünüz gibi topladığımız yerin ortasından batarak ilmek çıkartalım
Son yıldız yaprağının amacıyladen batıp tekrar ilmek çıkartalım
Şimdi de yaprağın bitimindeki iki zincirin amacıyladen ilmek çıkartalım. Tığımızda tekrar 6 ilmek olacak.
Daha sonra bu ilmekleri tığa ilmek alıp hepsini beraber toplayalım. 1 zincir çekerek bağlayalım.
Sıra sonuna kadar aynı prosedürü devam ettirelim. Son zincir amacıylae bir tekli trabzan yapalım. İlmek alıp batalım ve hepsini aniden tek seferde ilmek alıp geçelim.
Dönelim ve 1 zincir çekelim. Hemen dibine 1 sık iğne yapalım.
Yıldızın ortasına 1 sık iğne yapalım.
Yıldızın bitimine 1 sık iğne yapalım. Ve tekrar yıldızın amacıylae 2 sık iğne yapalım. Sıra sonuna yıldızların amacıylae iki sık iğne şeklinde örelim
Son ilmeği amacıylae 1 sık iğne yapıp dönelim. 2 zincir çekelim. 1 adet ilk çektiğimiz zincirin amacıyladen,bir adet zincirin gerisinde kalan ilmekten, bir adet derhal onun yanından ve yanındaki iki ilmekten de her birinden bir ilmek çıkartıyoruz. Tığımızda tekrar 6 ilmek olacak.
Ve bu şekilde örmeye devam ediyoruz. İstediğimiz boyuta gelene kadar. Bu modelle örülmüş hem örgü kupa kılıfı modeli ve bebek battaniyesi modeli göreceksiniz,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ