Tığ İşi Basit Bebek Yeleği Yapılışı

  • 16 Eylül 2020
  • 2.145 kez görüntülendi.
Tığ İşi Basit Bebek Yeleği Yapılışı

Tığ İşi Basit Bebek Yeleği Yapılışı
Malzemelerimiz:
Akrilik örgü ipi açık ve koyu mor renklerde
Tığ 3.00
Makas
Dikiş ipi ve İğne
81 adet zincir yaparak çalışmamıza başlıyoruz. Burası yeleğimizin boyun alanı olacak, 6 aylık bebeğe ideal ölçülerde bir yelek olacak.
İlk zincire batıyoruz ve iki adet çift trabzan yapıyoruz, sonra 9 adet zincire birer adet çift trabzan yapıyoruz, ileri zincire batıp trabzanımızı yapıyoruz ve bir adet zincir çekiyoruz.
ve aynı yere tekrar batıp bir adet daha çift trabzan yapıyoruz böylelikle bir köşe oluşmuş olacak.
45 Adet İki Şişle Yelek Örnekleri
Sonra 16 adet zincire trabzan yapıyoruz ve bu köşeden yapıyoruz. Sonraki zincirlere 24 adet trabzan yapıyoruz bu yeleğin arka parçasını oluşturacak ve tekrar köşe yapıyoruz. Sonra 16 adet zincire trabzan yapıyoruz ve bir köşe oluşturuyoruz ve 9 adet trabzan yapıp son zincire de iki adet trabzan yapıyoruz ve sırayı bitiriyoruz.
İkinci sıra: bir adet zincir çekiyoruz ilk trabzan tepesine iki adetçift trabzan yapıyoruz husus her sıraya başlarken yapıyoruz)
Köşe yaptığımız yere kadar tarbzan yapıyoruz ve köşe ye gelince aynı köşeden yapıyoruz yani iki trabzan arasına bir zincir yapmıştık uraya batıp trabzanımızı yapıyoruz bir adet zincir çekiyoruz sonra aynı yere bir adet daha trabzan yapıyoruz.
50 Adet Tığ İşi Bebek Yelekleri
Sıradaki köşe yere kadar trabzan örüyoruz ve aynı adımları yapıp köşe yapıyoruz bunu sıra süresince tekrarlıyoruz.
Sıra sonu oval duran son yere batıp iki adet çift tarbzan yaparak sırayı bitiriyoruz. Bu tekrarları toplam altıncı sıraya kadar yapıyoruz. Altı sıra her köşeye geldiğimizde aynı adımları tekrarlıyoruz ve bakın her sırada örgümüz genişledi.
Sıra sonu aynı yere iki kere batıp trabzan yapıyoruz. Bu sırada kolların hususmunu ayarlayacağız, tekrar aynı trabzanaları yapıyoruz ilk köşeye kadar. Köşeye gelince ara zincire batıyoruz ve bir adet trabzan yapıyoruz ve sıradaki köşeye batıp bir adet trabzan yapıyoruz.
Bebek Yeleği Süsleme Teknikleri
Böylece bebeğimizin kolunu sokacak yer hazır oldu.24 adet trabzan ile başladığımız sırt alanına trabzan yapmaya devam ediyoruz.
Trabzanları yapıyoruz, buradaki köşeye batıp bir adet trabzan yapıyoruz sıradaki köşenin ara zincirine batıyoruz ve trabzan yapmaya devam ederek başka kolu da yapmış oluyoruz.
Burdan itibaren bundan sonra yalnızca gövdeyi örmeye devam edeceğiz. Başlangıç ve bitiş kısımlarını aynı şekilde örmeye devam ediyoruz. İstediğiniz uzunlukta gövdeyi örebilirsiniz.tığ işi basit bebek yeleği yapılışı anlatımlı
İşte benim yeleğim hazır.
Yeleğimiz hazır şimdi süslerini yapmaya başlamalıyız. Bitiş yaptığımız kenardan ipi kesmeden göz kararı zincir çekiyoruz. Diğer kıyıya da zincir çekiyoruz bunların uçlarına boncuk takabilirsiniz.
Şimdi koyu mor renkli ip ile etek bölümünün ucuna batıyoruz.
İlk trabzana 6 kere batıp yarım trabzna yapıyoruz, iki adet trabzan atlıyoruz üçüncü trabzana batıp sık iğne yapıyoruz. İki adet trabzan atlayıp üçüncü trabzana batıyoruz ve altı adet yarım trabzan yapıyoruz. Bu sıralama ile yeleğin tüm ön yüzünü örüyoruz.
Yeleğin kol bölümünü, boyun, ön ve etek bölümünü bu şekilde örerek süslüyoruz.
Artık yeleğimiz kullanıma hazır, güle güle kullanın.
Her yazılı anlatımın videosu da mevcuttur.
yazılı anlatımla basit bebek yeleği yapılışı
Öncelikle 81 adet zincir çekerek başlıyoruz. Zincir ve trabzanlarla videoda anlatıldığı şekilde devam ediyoruz. Kolay bebek yeleği ypılışı  beğeneceğinizi umuyorum. Videomuzla alakalı yorum yapmayı, kanalımıza abone olmayı ve paylaşmayı unutmamalısınız lütfen. İyi seyirler.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ