Lavanta Demetleri Yapılışı

  • 17 Ağustos 2018
  • 2.361 kez görüntülendi.
Lavanta Demetleri Yapılışı

Lavanta Demetleri Yapılışı
Bugün sizlere süslemelerde kullanacağınız çok şık ve gösterişli örgü lavanta demetleri yapımını göstermek istiyorum. Tamanne Youtube kanalında gördüğüm bu demetler benim çok hoşuma gitti sizlerle paylaşmak istedim.
Lif, örgü kazak, örgü yelek, örgü hırka ve örgü ile oluşturulan başka el işlerinde süsleme olarak değişik çiçek modelleri kullanılabilir. Yapılan el işine göre değişik süslemeler tercih edip şık bir manzara oluşturabilirsiniz. Bugün ben sizler amacıyla bu şekilde örgü işlerinde süsleme olarak kullanabileceğiniz çok şık lavanta demetleri yapımı göstermek istiyorum.
Örgüden yapılmış lavanta demetleri amacıyla yeşil lif ipi, mor lif ipi ve eflatun lif ipleri kullanılmış. Birde demetleri bağlamak amacıyla kahverengi tonlarında bir lif ipi kullanılmış. Siz dilerseniz değişik renklerde kullanabilirsiniz.
Lavantaları burada gösterilen boyutta gerçekleştirme dilerseniz videoda verdiği sayılara ilgi edin. Daha büyük lavanta demeti gerçekleştirme amacıyla ise videoda verdiği anlatıma ilgi edip daha büyük modeller yapabilirsiniz. Süsleme gerçekleştireceğiniz yere göre dilediğiniz büyüklüğü tercih edebilirsiniz.
Lavanta demetleri yapımı amacıyla tığ kullanılıyor. Çok kolay bir el işi. İlerleyen vakitlerde sizlere bu lavanta demetlerinin süsleme olarak kullanıldığı lifin yapımını da göstermek istiyorum. Video ortamında lavantaların yapılışı çok güzel bir şekilde anlatılmış. Burayı takip ederseniz kolayçe bu el işinin yapımını öğrenebilirsiniz,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ