Tek Parmaklı Çocuk Eldiven Yapımı

  • 03 Şubat 2021
  • 2.265 kez görüntülendi.
Tek Parmaklı Çocuk Eldiven Yapımı

Tek Parmaklı Çocuk Eldiven Yapımı
Eldiven modelimiz kız çocukları amacıyla değişik renklerde örümcek adam yerine çiçek detayları yaparak örmeniz mümkün olabilir çokta şık güzel olacaktır. Renkli pullar kullana bilirsiniz. Bir sürü seçenek olabilir.
İp markası sizlerin seçimine kalmıştır dilediğiniz marka ipleri kullana bilirsiniz. şiş tercihleri ipleriniz kalınlığı ve inceliğine göre değişim gösterecektir. şiş işlerini seviyorsanız gerektiğince rahatlıkla yapabileceğiniz bir tığ işi örgü modelidir.
Tek parmak eldiven yapımı bilhassa örümcek adam figürlü olması erkek çocuklarının en sevdiği bebek eldiven olması eldiven modelimiz ufaklıkları fazlasıyla mutlu edeceğini düşünüyorum. Güzel armağanlar amacıyla çocuklarımızdan başlamaya ne dersiniz?Bu videoda, 3-4 yaşa kadar çocuklar için şirin bir eldivenin yapılışını anlatmaya çalıştım. Eldiven için 100 gr 250 mt olan bir bebe yünü kullanıldı. Yarım yumak yani 50 gr kadar ip yeterli oldu. Eldivenin dikişsiz olabilmesi için “Magic Loop” tekniği kullanıldığından 4 mm 100 cm misinalı şiş ile örüldü. Eldivene 2 düz 2 ters lastik ile bilek kısmından başlandı. Arkasından ön yüzüne 8 ilmek burgu modeli uygulandı, arka kısmı düz örüldü. Baş parmak kısmından ilmek artırılarak parmak örüldü. Eldivenin uç kısmı “Kitchener Stitch” tekniği ile kapatıldı.
Hem çocuklarımızın yüzü gülsün hemde elleri ısınsın kış oldukça geldi eldivenimiz küçülmüş olabilir bugün iplerimizi almaya gitmenin zamanı gelmiş olabilir modelimiz çok güzel yapılmaya değer, değişik renklerde yada tam örümcek adam renklerini kullanarak çocuklarımıza sürpriz yapabilirsiniz kolay gelsin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ