Tığ İşi Parmaklı Eldiven Yapılışı

  • 27 Ekim 2020
  • 2.087 kez görüntülendi.
Tığ İşi Parmaklı Eldiven Yapılışı

Tığ İşi Parmaklı Eldiven Yapılışı
Tığ işi parmaklı eldiven yapılışı kışlık örgü modelleri arasında çocuk örgü modelleri en çok oluşturulan örgü modelleri arasında yer almaktadır. Çeşitli bebek, çocuk örgüleri bulunmaktadır. Eldiven modeli de kış mevsiminin en güzel kıyafetleri arasında eldiven kullanımıdır. Küçüklerin küçücük elleri üşüsün itemeyiz. Kolay tığ işi çocuk eldiven modelini siz kıymetli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Video anlatımlı model olması uygularken sizlere basitlik sağlayacaktır. Farklı renk seçimi ile kız ve erkek çocuklar amacıyla uygulanabilecek trabzan yöntemi modeldir.
Farklı örgü modelleri içersinde sitemize göz atabilirsiniz. Yine güzel ve farklı eldiven modellerini inceleyerek tarzınıza ideal model tercihinde bulunabilirsiniz.
Tığ işi parmaklı eldiven yapılışı
Malzemeler: Alize happy baby ip
2 numara tığ
Makas
Yapılışı: 2/3 yasa ideal olarak hazırladığımız eldivenimiz dikişsiz bir şekilde ve çok basit tekniklerle hazırlanmıştır. Parmaklar ayrı ayrı örülerek birleştirilmektedir. Serçe parmakta 4 sıra, yüzük parmağı 5 sıra,orta parmakta 6 sıra, işaret parmağında 5 sıra ve baş parmakta 4 sıra örülmektedir. Modelimizin başlangıcında sihirli halka amacıylae 9 sık iğne gerçekleştirdikten sonra 10 adet çift trabzan ile parmaklar örülmektedir. İkili trabzan ile birleştirilen parmaklar 3. Sırada baş parmakla birleştikten sonra toplam 8 sıra imkan kadar örülür. En son bilek evresinde lastik programı yapılarak model tamamlanır. Detaylı yapımı amacıyla video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..
Suzanın elişi dünyası youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ