Tanecikli Şal Modeli Yapılışı

  • 30 Ağustos 2022
  • 459 kez görüntülendi.
Tanecikli Şal Modeli Yapılışı

Tanecikli Şal Modeli Yapılışı
Tığ işi yazlık salaş şal modeli yapımı amacıyla buz mavisi renginde merserize ve koton özellikte bir ip kullanılmış. Tığ olarak ise 2 numara 1,75 mm’lik bir tığ kullanılmış. Kullandığınız ip kalınlığına göre tığ numaranızı ayarlayabilirsiniz.
Şal modeli üçgen bir şekilde yapılmış olan bir tasarım. Şalın uç kısmından başlanıp tırabzanla yapılarak ilerlenmiş. Şal modeli her sırada oluşturulan arttırma ile büyültülmüş. Şalın tırabzanlı kısımlarında oluşturulan modelde popcorn tanecikleri oluşturulmuş. Her sırada model bu şekilde ilerliyor. Burada mühim olan nerede arttıracağınızı ve bir üst sıraya nasıl geçeceğinizi bilmek. Bunlarla alakalı bütün detaylarda video ortamında açıklanmış.
Yazlık salaş örgü şal modeli yapımı çok basit olan bir tasarım. Tığ işine yeni başlayanlar dahi videoda yer alan anlatımı takip ederek bu şal modelini rahatlıkla yapabilir. Şal modelini öğrendiğiniz vakit birkaç gün ortamında şal modelin yapıp tamamlayabilirsiniz. Şal modeli merserize ip ile de angora şal ipi ile çok şık olmuş. Bu şal modeli dışında değişik şal modelleri içi daha önceki yazılarıma göz atabilirsiniz. Çeyizleri amacıyla şal modeli arayanlar daha önceki gösterdiğim modelleri inceleyebilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ