Örgü Modelleri

Su Taşı Modeli Çeyizlik Yelek Yapılışı

Su Taşı Modeli Çeyizlik Yelek Yapılışı
Çeyiz amacıyla tığ işi yelek modeli arayanlar amacıyla su taşı yelek modelinin sayıları ile tanımını vereceğim. 38-40 gövde amacıyla örülmüştür. Yelek tüm olarak başlanarak örülecek. Koltuk seksiyonuna gelince 3 ayrı parçaya ayrılarak devam edilecek. 38-40 gövde amacıyla 38 model başlayabilirsiniz.
Yelek tamamlanınca hafif ılık ütü ile ütüleyebilirsiniz. Çok sıcak ısıda ütü ile ütülenince yelek sarkar ve görüntüsü bozulur. Yeleği büyütmek amacıyla her vücuda 2 ya da 4 model artırmalısınız. Yelek angora iple yapılmıştır. Çeyiz amacıyla genellikle krem rengi angora ipler tercih edilir.
Pudra pembesi rengini kullanmanızı öneririm. Bu renk örgülere ayrı bir zarafet katıyor. Her yaşa uyacak bir renk bulunduğunu söyleyebilirim. Örgü hayatım kanalı hem modelin anlatımını hemde koltuk ve yaka kesimini detayları ile anlatmaktadır.
Tığ yeleklerde kare koltuk kesimi yapabilirsiniz. Kare koltuk kesimi örgüye yeni başlayanların bile hiç zorluk çekmeden yapabileceği bir tekniktir. Bu koltuk kesimi amacıyla lastik kol lastiği ve kesilecek bölüme tırabzan yapın.
Sonra oluşturulan tırabzanların lastik amacıyla olan kısmını ayırıp başka tarafını örmeden geriye dönün. Böylece koltuk kesimini yapmış olacaksınız. Yaka kesimi amacıyla 3 model kesilmiş.
Beden büyüdükçe kesilecek ilmek adedi artabilir. Yaka kesimi amacıyla zorlanırsanız alt bölüme koyduğum videoyu izleyebilirsiniz. Zarif ve basit bir model bulunduğu amacıyla her yaşa ve her vücuda ideal olabilecek bir model olmuş.

https://www.youtube.com/watch?v=Wu4wGBQoPQ8

https://www.youtube.com/watch?v=MRxxlE3HUuU

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu