Semazen Örgü Modeli Bayan Yeleği Yapılışı

  • 18 Eylül 2019
  • 2.187 kez görüntülendi.
Semazen Örgü Modeli Bayan Yeleği Yapılışı

Semazen Örgü Modeli Bayan Yeleği Yapılışı
Her tür örgü amacıyla semazen adlı örgü yelek, hırka, battaniye modelinin yapımı ile karşınızdayız. Başta bayan yeleği, bebek yeleği bebek battaniyesi ve çocuk süveteri olmak her türlü örgüye yakışacak güzel ve kibar olan bu numune ile detaylı örgüler örebilirsiniz.
Semazen örgü modelini bahsedilen gibi bir çok detaylı örgüde kullanabilirsiniz. Örgünün ilk 3 sırası alçakta yazılı olarak gösterilmiştir. Anlamayanlar bütün ilmek adetlerini ve sıralarını videoyu izleyip öğrenebilirler.
Bu örgü örneğinin motifleri 10 ilmek ve 8 sıradan oluşuyor. Mesela anlatımı 3.5 şiş ve normal kalınlıkta bebek ipiyle yapılmıştır. Şişe 27 atıp hazırladıktan sonra 1. sıra gidiliyor. 1 ilmek düz, 5 ilmek çift dolamalı ters örülüyor. Daha sonra 5 ilmek düz, 5 ilmek çift dolamalı ters örülür. Tekrardan aynı biçim 5 ilmek düz ve 5 ilmek çift dolamalı ters örülür. Son kıyı ilmek düz örülür. Şimdi örgü örneğinde ikinci sıraya geçiliyor.
Bu örgü modelinde ikinci sırada ise 1 adet kıyı ilmek ters örülür. 5 adet çift dolamalı ilmeği örmeden sağ şişe alınır. 5 ilmek ters örülüp, tekrar 5 ilmeği örmeden sağ şişe alınır. 5 ilmek ters örülerek tekrar 5 ilmek örmeden sağ şişe alınıyor. Ve son kıyı ilmek de ters örülür.
3. sırada ise 1 ilmek düz örülür. Buradaki 5 ilmekten 5 ilmek çıkarılır. 1 ilmek düz örülür, ip içeri alınır ve arkaya atarak 1 arttırmış olunuyor. 1 örülür ip öne alınır ve ipi arkaya atarak 1 arttırmış olunur. Ve böylelikle 5 ilmekten 5 ilmek çıkarmış olunuyor. 5 ilmek düz örülür, burada tekrar 5 uzun ilmekten 5 ilmek çıkarılır.
Semazen Örgü Yelek Hırka Battaniye Modeli Video Anlatımlı Yapımı
Bu semazen örgü örneğini beğendiyseniz eğer, alçakta tespit edilen başka modellerimize de göz atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ