Derya Baykal Örgü Modelleri

Şiş İşi Çocuk Yeleği Yapılışı

Şiş İşi Çocuk Yeleği Yapılışı

Şiş İşi Çocuk Yeleği Yapılışı,
Şiş işi çocuk yeleği yapılışı amacıyla lüzumlu malzemeler; 3 yumak Nako Pashmina, 4,5 nolu şiş, Süslemek amacıyla kadife kurdele, 1 düğme yeterli olacaktır. Yelek örneği 5-6 yaş çocuklar amacıyla örülmüştür.
Şiş İşi Çocuk Yeleği Yapılışı
SAĞ ÖN: 71 ilmek etek ucundan başlanır. 10 sıra; 2 sıra ters , 2 sıra düz , 2 sıra ters , 2 sıra düz , 2 sıra ters örülür. 11. sırada; 7 ilmek ön pat amacıyla düz örülür. 27 ilmek düz takip eden 2 ilmek düz örer gibi ikisi beraber örmeden sağ şişe geçirilir, ilmek düz örülür, örmeden geçirdiğimiz 2 ilmek eksilmiş olur. 34 ilmek düz örülür. Arka sıralar hep ters, yaka kenarındaki 7 ilmeklik pat gelişine göre ters ya da düz olarak değiştirilerek örülür. Bu şekilde her ön yüzde ortada eksilterek örülür. Şişimizde 3 ilmek kalınca kol doğrulusunda 17 ilmek 6 sıra ; 2 sıra ters, 2 sıra düz, 2 sıra ters örülür. Kol amacıyla kenardan 10 ilmek kesilir. Örgüye 7 ilmek kol bordürü, 7 ilmek düz, 7 ilmek yaka bordürü, 21 ilmek olarak devam edilir. Kol kesiminden 40 sıra sonra omuz ilmekleri bir defada kesilerek bitirilir.
SOL ÖN: Diğer önün simetriği olarak başlanır. Etek ucunun 6.esnasında sol taraftan 4 ilmek içeriden bir ilik açılır. Diğer ön gibi örülür. Eksiltmenin 17. esnasında eksiltme ilmeğinin 3 ilmek solundan 2. ilik açılır. Diğer ön gibi devam edilerek bitirilir.
ARKA: 71 ilmek başlanır. Ön etek ucu ve bordürü örülüp düz örgüye geçilir. Ön yan kısma ölçülerek kol evine geldiği zaman iki yandan 12’şer ilmek kol altı bordürü yapılır. 6 sıra olunca iki yandan 5’er ilmek kesilir. Geri kalan ilmekler enseye kadar örülür. Kol kesiminden 30 sıra sonra 7 ilmek kol bordürü, 7 ilmek düz, 33 ilmek yaka bordürü amacıyla ter örgü 7 ilmek düz, 7 ilmek kol bordürü örülür. 6 sıra örüldükten sonra 7 ilmek kol bordürü 7 ilmek düz, 7 ilmek yaka bordürü örülür. Ortadaki 19 ilmek yaka amacıyla kesilir. Omuza kalan 21 ilmek 4’er sıra örülerek bitirilir. Omuzlar ve yan dikişler dikilir. Önler üst üste kapanarak ilik yerlerinin karşılarına istikbal şekilde düğmeler dikilir. Kolay Gelsin

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ