Şeritli Saç Örgü Modeli Yapılışı

  • 16 Ocak 2020
  • 2.276 kez görüntülendi.
Şeritli Saç Örgü Modeli Yapılışı

Şeritli Saç Örgü Modeli Yapılışı
Görüntüsü çok süslü olan şeritli saç örgü modeli. Bayan örgüleri ve bebek örgüleri yapımında sarfedilen göz alıcı bir örnek.
Kadınların vakit geçirmek amacıyla tercih ettikleri tipleri el işleri vardır. Örgü işleri de bu işlerden en önemlilerinden birisidir. Bazı kadınlar sadece bebek örgüleri örerek vakit geçirmeyi tercih eder iken birtakımları şal, yelek, fular gibi mamüller örmeyi tercih ediyorlar. El işleri yardımıyla birtakım kadınlar para kazanma konusu ile ilgili da gerektiğince başarılıdır. Örgü örerek kendi genelinde para kazanan çok çok kadın bulunuyor. Bu kadınların kazançları gerektiğince yüksek olabiliyor. Çalışan kadınlar bebek örgüleri ya da şal gibi mamülleri örmede yeteri kadar vakte gereksinim duymuyorlar. Bu da ev hanımlarının örgü örerek para kazanmasına imkan tanıyor. Örgü örmek kadınların hem ruhsal halleri yönünden son derece iyi hem de süreyi daha verimli geçirmek yönünden iyidir.
Örgü örmenin çok çok kuralı ve kaidesi bulunduğu doğrudur. Fakat bu örgü örmenin zor bulunduğu manasına gelmiyor. Aksine çok kolay birkaç prosedür ile küçük da olsa bir şeyler örebilirsiniz. Önce düz örgü ve haruşe gibi sizi zorlamayacak kolay modeller tercih etmelisiniz. Ardından vakitle zor modelleri tercih etmeye başlayabilirsiniz. Anlatımlı örgüler yardımı ile de çok kolay şekilde örmeye başlayabilirsiniz. Örgü örmek amacıyla birilerinin anlatmasına gereksinim duyuyorsanız bu hususta çekilen çoğu video bulunuyor. Bu videolardan yararlanarak çok rahat bir şekilde örgü örmeye başlayabilirsiniz. Önemli olan doğru ilmek alabilmek ve gereken model sayısına ilgi etmektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ