Serçe İzi Örgü Modeli Yapılışı

  • 02 Şubat 2020
  • 3.146 kez görüntülendi.
Serçe İzi Örgü Modeli Yapılışı

Serçe İzi Örgü Modeli Yapılışı
Yapılışı çok basit olan ve çok acele ilerleyeni görünüşü çok zarif olan serçe izi örgü yelek modeli ayrıntılı anlatımlarıyla bu yazıdadır.
Farklı şiş numaraları ve değişik iplerle örüldüğü vakit görünüşü değişik olan numune 7 ve 7 nin katları ve artı çoktan 4 ilmekten oluşuyor. Motifin anlatımı 3 motifle yapılmıştır. Bunun amacıyla şişe 21 ilmek artı çoktan 4 ilmek artı 2 de kıyı ilmek olacak biçimde anlatıma başlanmıştır. Kenar ilmekten sonra 4 adet ters örülüyor. Arkasından bir düz örülür dolanır ve 2 ilmek sağa doğru kesilir. Burada bir adet motif birilmiş olup ikinci motife geçilir. İkinci motif amacıyla de aynı prosedür yapılarak tamamlanır. İkinci motif bitirildikten sonra prosedür aynı biçim devam ederek başka örgü motifleri yapılır.
serçe izi örgü modeli
Serçe izi örgü modelini çocuk örgüleri, yelekler, atkı bereler gibi bir çok örgü modelinde kullanarak örgüler örebilirsiniz. Yazlık ve kışlık örgüler örüleceği gibi bluzlar ve hırkalar da yapılabilir. Örgü hanem bu örgü modelinin anlatımını 10 dakikalık bir video ile anlatmıştır. Aşağıdaki videoda serçe izi örgü modelinin başka ayrıntıları bulunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ