Şehzade Yüzüğü Yelek Örneği Yapılışı

  • 11 Kasım 2017
  • 3.092 kez görüntülendi.
Şehzade Yüzüğü Yelek Örneği Yapılışı

Şehzade Yüzüğü Yelek Örneği Yapılışı,
Sevgili hanımlar bayan yelek örneği olarak çok hoş ve de çok kolay şehzade yüzüğü örgü modeli yapımını paylaşıyorum sizlerle.
Alttaki yelek resminde görüldüğü gibi isterseniz bu modelin arasına ara numune koyabilirsiniz ya da bu durumuyla örebilirsiniz. Ara numune olarak ajur da çok güzel olur.
Ben modeli genel olarak anlattım, Beyler amacıyla atkı, bere, süveter, hırka tipi örgülere, çocuk örgülerine, kısaca her türlü örgüye ideal kolay bir model bu. Acemiler de kolaylıkla yapabilirler.
Yapılışı:
Örnek 8 ilmek üstüne kuruluyor. 1 İlmek ara ilmeği var. Tabi sizler ara numune koyarsanız ona göre ilmek miktarını ayarlarsınız. 1. Sıra da kıyı ilmeğinden sonra 1 ters, 8 düz, 1 ters, 8 düz şeklinde ilk sıra örülüyor.
4 Sıra süresince prosedür yapmadan tersler ters, düzler düz örülmeye devam ediliyor. Arka sıra da 1 düz örüp bir dola, 1 ters, 1 dola, 1 ters şeklinde numune konucak kısımlar örülüyor.
Ön sıra da ise dolanan ilmekler açılıp düz ilmekler genişletilmiş oluyor. Soldaki 4 düz sağdaki 4 düz ilmeğin amacıyladen geçiriliyor. Bu şekilde numune kurulmuş oluyor. Tekrar 4 sıra örüp arka sırada ilmek dolama, ön sırada ilmekleri amacıyladen geçirme prosedürleri tekrarlanıyor. Video da gösterdim izleyince gayet net anlarsınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ