Kolay Yelek Örgüsü

  • 10 Ağustos 2019
  • 7.505 kez görüntülendi.
Kolay Yelek Örgüsü

Kolay Yelek Örgüsü
Türkiye, Dünya üzerinde yapılan örgü kumaş üretimi ve ihracatı alanında ikinci sıradadır. Birinci sırada olan Çin ile arasında pek fark kalmamıştır. Örgü denildiğinde akıla evde yapılan iş olarak gelebilir ama örgü işi bütün dünya genelinde kullanılan en büyük sektörlerden biridir. İlmeklerin birbirleri üzerinden çeşitli biçimler ile geçmesi ile yapılan örgüler bunun yanı sıra büyük organize makineler ile de yapılmaktadır. Seri üretim yapan bu makineler için devasa büyüklükteki top kumaşlar, iplikler kullanılmaktadır. Yapılacak işe göre makine seçimi yapılmaktadır. Tek ya da çift dişli olarak belirlenen makineler maalesef ağır bakım gerektiren aletlerdir.
Yaptığı örgülerin kibar görünmesini isteyenler için burgulu zincirler örgü modeli. Yapımı basit olan bu model 2 sıradan oluşmaktadır.
Yetmişli tarih boyunca büyük sabır gerektiren bu iş bunun yanı sıra günümüzde büyük bir gelişme göstermektedir. Örgü sektörü asıl seksenlerden beridir çok çabucak gelişme göstermektedir. Örgü işi bütün kazak, şapka, eldiven, bere, hırka, şal gibi modeller ile karşımıza çıkmaktadır. Genellikle bayanlar tarafından da yapılan örgü şal modelleri ile etrafta çok çeşitlilik göstermiştir. Örgü işi anlamında çeşitlilik dışında kalitede ön plandadır. Uzun seneler kullanım için makul olan örgüler küçük hatalarla ile beraber ömrünü çok kısa biçimde de tamamlayabilir. Bu hatalar ile karşılamamak için küçük eğitim videoları izlenmeli ve ayrıntılı olarak işlenmelidir. Bu biçimde hem kaliteli hem basit örgüler yapmak mümkün olmaktadır. Örgü ile hem zaman hoş geçiyor hem de eller boş durmamış oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ