Robadan Erkek Bebek Hırka Modelleri

Robadan Erkek Bebek Hırka Modelleri

Robadan Erkek Bebek Hırka Modelleri
Robadan başlama bebek hırkası modeli: Bu güzel hırka modeli takipçilerimden Hatice Budak Karacan’a aittir. Gönderdiği resimlerden oldukça örmek isteyenler amacıyla yapılışı ile ilgili bilgi vermeye çalıştım. Örmek isteyenler metnin devamına lütfen..
Robadan başlama bebek ve çocuk hırkası nasıl örülür.? :
Hırkaya 92 ilmekle başlıyoruz. 2 sıra haroşa esnasından sonra ilmekleri ayırıyoruz 8 ilmek ön bant haroşa 4 düz 1 ters 4 düz 1 dola (ilmeğin altındaki ilmekden ilmek çıkararak gizlik ilmekte örebilirsiniz.) 2 düz 1 dola.
Kollar amacıyla 1 haroşa 4 düz 1 ters 4 düz 1haroşa (başka kolda aynı) 1 dola 2 düz 1 dola 26 ilmek arka amacıyla haroşa 1 dola 2 düz 1 dola başka kolu ör ve ön batta aynı şekilde sırala.
Robadan başlama hırka kol altına kadar ayırma yerlerinden arttırmalar yapılarak örülür. Öreceğiniz bebek ya da çocuğun yaşına göre arttırma adedi 18 ve artı olarak siz ayarlayabilirsiniz. Kolları ayırdıktan sonra öndeki bükmelerin yanlarından 1 ters 4 düz olarak ilmekleri ayırarak bel alanına 15 cm kadar bükme yapıyoruz ardından örgüye resimdeki gibi devam ediyoruz. Örgü hırkaya dilediğiniz Aralıkta düğme iliği açmayı da unutmuyoruz,
Hırkanın etek alanı son örgü esnasında 10 ar ilmek 12 sıra haroşa örülüp ilmekler kapatılır iplik kırılmadan katlanıp yandaki 10 ilmekte aynı şekilde sıra sonuna kadar örülür. Yaka alanından da ilmek çıkararak etek alanı gibi aynen örülür,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ