Derya Baykal Örgü Modelleri

Püsküllü Kız Elbise Yapılışı

Püsküllü Kız Elbise Yapılışı

Püsküllü Kız Elbise Yapılışı
Aliza diva ile ördüğüm 3. kumaş ve tığ işi birleşimi kız çocuk elbisesi. Biraz tığ işi ve eski kot ile püsküllü elbise nasıl örülür? resimleri takip edin…
Önceki elbiselere de zincir püskül ve rengarenk boncuklar ile süslemiştim bu elbisede nasıl ördüğümü resimlerle anlatmaya çalıştım ve ön kısmın püsküllerini üçgen şeklinde ördüm farklı ve hoş oldu.
Tığ İşi ve Eski Kot İle Püsküllü Elbise
Püsküllü kız elbise amacıyla ilk olarak uzunca zincir çekin çok sıkı olmasın üstüne tıpkı şiş örgülerde bulunduğu gibi öreceğiniz çocuğun yaşına göre ilmek alıyoruz ya aynı şekilde aynı sayıda trabzan yaparak başlıyoruz. Arttırma bölgelerinde balıksırtı şeklinde örüyoruz.
Bir sıra sıkı trabzan bir sıra 2 zincir ara ile boş trabzan yapıyoruz.
Alize diva çok renkli harika bir ip ama ben hala fotoğraf makinesi ile çektiğim amacıyla kırmızı renk parlamasını engelleyemedim. Fakat bu kadar net olabildi.
Etek kısmına gelince eskiyen kot pantolon varsa (illaki vardır) paçalarını net arasını da açıyoruz bel bölümünü ayarlayıp etek boyunu net yanlarını ve etek ucunu ister elinizde ister tanıdık bir terzide dikiverin.
Sıra geldi püsküllü elbisenin püsküllerini örmeye en ortadaki uzun zincir 45 zincir boncuk dönüş 45 zincir, 4 sık iğne ara ile 5 er zincir eksilterek 20 zincire kadar düşürüyoruz.
Resimde gördüğünüz şekilde de dikip prensesimize giydiriyoruz. Sıcak havalarda tek başına, soğuklarda düz renk bir bluz ile giydirebilirsiniz,
Örmek isteyenlere umarım yardımcı olabilmişimdir,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ