Örgü Modelleri

Puf Çiçekli Kalp Lif Yapımı

Puf Çiçekli Kalp Lif Yapımı
Çeyizler amacıyla çok şık bir lif modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Puf çiçekli kalp lif modeli yapımı amacıyla alçakta ayrıntılı yapım adımı gösteren bir videoda vereceğim.
Çeyizler içerisine koyulabilecek çok şık bir lif modelinin yapımını daha bugün sizlere göstermek istiyorum. Videoda ayrıntılı yapım adımı ile verdiği bu lif modeli tığ ile örgü örmeye yeni başlayanların da videodaki anlatımı takip ederek yapabileceği bir model.
Çeyizlik lif modeli yapımı amacıyla beyaz yeşil ve kırmızı lif ipleri kullanılmış. Lifin yapımına beyaz ip ile başlanmış. Beyaz lif ipi ile lifin taban alanı yapılmış. Burada kalp manzarasınün oluşması amacıyla değişik bir şekilde örülmeye devam ediliyor. Burada orta kısımdan başlanmış ama kalp şeklinin oluşması amacıyla kare olan model amacıyla daha sonra iki kıyıya fıstıklar yapılarak kalp manzarası verilmiş.
Ortadaki başlama yöntemi çok mühim videodaki anlatıma ilgi etmezseniz burada bulunduğu gibi güzel bir lif tabanı yapamazsınız. Beyaz lif ipi ile belirli bir oran işlendikten sonra ise yeşil lif ipi ile de kıyı kısımlar yapılıp lif modeli tamamlanmış.
Yapılan kalpli lif modeli üstüne süsleme olarak burada puf çiçekler yapılmış. Siz isterseniz kalp modelleri yapıp bunu da ekleyebilirsiniz. Burada kırmızı lif ipi ile puf çiçekler yapılmış ve şunlar lif üstüne eklenerek süsleme tamamlanmış.
Puf çiçekli kalp lif modeli yapımı amacıyla alttaki videoyu takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu