İçeriğe geç

Puf Çiçekli Fırfırlı Lif Yapımı

Puf Çiçekli Fırfırlı Lif Yapımı,
Lif modelleri amacıyla daha evvelce sizlerle çoğu numune paylaştım. Genellikle el işi yapıp satanlar ya da çeyizleri amacıyla hazırlık yapanlar daha evvelce gösterdiğim modellere göz atarlarsa çok şık ve değişik modelleri görebilirler.
Bugün tekrar sizlere yapımı hem çok kolay ve zevkli olan görüntüsü ile derhal ilgileri üstüne çekecek gösterişli bir lif modelinin yapımını göstermek istiyorum. Puf çiçekli fırfırlı lif modeli görenlerin ilgisini çekecek olan bir model diyebilirim.
Lif modeli yapımı amacıyla ilk olarak beyaz lif ipi yardımı ile lifin taban alanı yapılmış. Burada 6 adet dilimden meydana gelen classic yıldız model yöntemi uygulanarak bir lif tabanı yapılmış. Lifin fırfır görünümünün oluşması ise oluşturulan bu taban alanının son esnasında oluyor.
Bunun amacıyla videoda verdiği ayrıntılı anlatıma ilgi edip bu fırfırın nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Lifin taban alanı gerçekleştirdikten sonra ise puf çiçeklerin yapımına geçilmiş. Bunun amacıyla ise değişik renklerde lif ipleri kullanılarak tek tek puf çiçeklerin yapımına başlanmış ve daha sonra bu çiçekler birbirleri ile birleştirilerek çiçeklerin yapımı tamamlanmış.
En sonucunda lif modeli yapımı amacıyla oluşturulan bu puf çiçekler ve taban alanı birleştirilerek meydana harika bir el işi çıkartılmış. Modelin ayrıntılı yapım adımını takip ederseniz kısa sürede bu lifi yapabilirsiniz.
Puf çiçekli fırfırlı lif modeli yapımı amacıyla alttaki videoyu takip edebilirsiniz,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir