Örgü Modelleri

Pıtırcık Örgü Modeli Yapılışı

Pıtırcık Örgü Modeli Yapılışı,
Hanımlar bu akşamda sizlerle çok beğeneceğiniz bir örgü modelinin anlatımı ile karşınızdayım. Haydi pıtırcık örgü modelini anlatımını yazımda sizlerle paylaşmak istiyorum. Hadi örgümüzü yapmaya başlayalım.
İlk olarak ilmek sayılarımızdan prosedüreye başlıyoruz. Yayınladığımız resimdeki örgümüzde motiflerimiz toplam olarak 6 ilmek ile örülüp 4 sırayla yapılmaktadır. Örgümüzün yapılışı 3 seksiyonden yapılmaktadır. Yapılan üç seksiyon amacıyla 18 ilmek +2 ilmek olarak toplam ilmek adedi 20 ilmek oluyor bayanlar.
Şişinize prosedürek dilediğiniz örgünün ilmek adedi kadar ilmek atınız. Biz numune olarak işlediğimiz amacıyla 20 ilmek ile örgümüzü prosedüreye başlıyoruz. Birinci sıramızda iki ilmek ters olarak işliyoruz. İpimizi arka seksiyone alıyoruz iki adet ters işlenilen ilmekten sonra. İpimizi şişimize bir ilmek doladıktan sonra iki ilmeğimizi işleyecekmiş gibi sağ elimizde olan şişe alıyoruz. Ve yine sol şişe takıyoruz ve aldığımız iki ilmeği birlikte örüyoruz. İki ilmeği soldan sağa aynı ilmekle örüyorum ipimi içeri seksiyone alıyorum ipi 1 kez doluyoruz iki ilmek ters örüyoruz yinedan bir ilmek doluyoruz yenide iki ilmeği örecekmiş gibi sağ şişe alıyorum birlikte sağdan sola düz şekilde örüyoruz. Tekrardan ipimizi içeri alıyoruz 1 kez olmak koşulu ipi şişimize doluyoruz iki ilmek ters örüyoruz ipimizi yine arkaya alıyoruz 1 kez yinedan doluyoruz aynı prosedürleri uygulamaya bir sıra süresince devam ediyoruz arkadaşlar. Gelelim örgümüzün ikinci prosedür sırasına. Baştaki iki ilmeği düz olarak örüyoruz hanımlar. 4 ilmek ters örüyoruz iki ilmek düz örüyoruz 4 ilmek ters örüyoruz ikinci sırayı bu tür devam ettiriyoruz. Üçüncü sırada ise iki ilmek ters örüyoruz. 4 ilmek düz örüyoruz. İki ilmek ters 4 ilmek düz prosedürünü devam ettiriyoruz. Gelelim dördüncü örgü sıramıza iki ilmek düz örünüz 4 ilmek ters örünüz iki ilmek düz örüyoruz 4 ilmek ters örüyoruz dördüncü sıramızı da bu tür devam ediyoruz. Örgümüzün modeli dört sırada dikkat çekici olmaktadır.
Oldukça basit olan bu örgümüzün anlatımında umarım sizlere yardımcı olmuşumdur. Model olarak örmek isteyen bayan arkadaşlar. Hepinize basit gelsin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu