Pembiş Bayan Patiği Yapılışı

  • 26 Mayıs 2019
  • 1.903 kez görüntülendi.
Pembiş Bayan Patiği Yapılışı

Pembiş Bayan Patiği Yapılışı
Şiş ile örgü örmeyi bilmeyen ya da kolay bir patik modeli arayan bayanlar amacıyla bu güzel bir tığ işi bayan patik modeli yapımı göstermek istiyorum.

Pembe ve beyaz iki değişik patik ipi sarfedilen bu patik modelinin yapımında 2 numara tığ kullanılmış. Patiğin yapımı gerektiğince kolay bir şekilde ilerliyor. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayan bayanlar kesinlikle bu modele göz atmalılar. Bu şekilde kolay örgü işleri ile başlayarak gelişen vakitlerde kendilerini geliştirip daha zor ve değişik modeller yapabilirler.

Tığ işi bayan patik modeli gösterişli bir model. Bu modeldeki patikleri değişik renklerde yapıp çeyizler içerisine de ekleyebilirsiniz. Kolay bir model bulunduğu amacıyla kısa sürede değişik renklerde çok sayıda patik yapabilirsiniz.

Tığ işi bayan patik modelinin evvelce uç kısmından başlanmış. Burada pembe ip ile trabzanlar yapılmış. Trabzan sırası bittikten sonra ise model kısmına geçilmiş ve patik buradan sonra tamamlanmış. Patiği örerken belli bir sayı ile başlamadığınız amacıyla patik geliştikçe ayak büyüklüğüne göre siz patiğin ölçüsünü ayarlayabilirsiniz,
Tığ işi bayan patik modelinin yapım aşamalarını aşağıdaki videoyu takip ederek öğrenebilirsiniz,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ