Parmaksız Kalp Nakışlı Eldiven Yapımı

  • 25 Mart 2022
  • 639 kez görüntülendi.
Parmaksız Kalp Nakışlı Eldiven Yapımı

Parmaksız Kalp Nakışlı Eldiven Yapımı
Soğuk havaların vazgeçilmezi olan eldiven, atkı ve bereler amacıyla bu senede el örgüsü modeller moda iken, siz de eldiven örgü modeli yapılışı ile alakalı detaylar arıyorsanız, sitemizi takip edebilir ve kalpli, parmaksız eldiven modelimizin örülüşüne eşlik ederek; kışa hazırlık yapabilirsiniz.
Eldiven örgü modeli yapılışı amacıyla süper inci, lolipop ya da baby ip tercih edebilir ve ipin kalınlığına göre 3, 4 ya da 5 numaralı şiş tercih edebilirsiniz.
Parmaksız Eldiven Örgü Modeli Yapımı
Parmaksız eldiven örgü modeli yapımı amacıyla şişimize ilk olarak 41 ilmek atıyoruz. Tabi ki siz el büyüklüğünüze göre bunu 35, 39, 43 ya da 45 gibi tek rakamlar olmak üzere belirleyebilirsiniz. İlmeklerimizi attıktan sonra 2 parmak kalınlığında ya da siz biraz daha çok dilerseniz yapabilirsiniz, lastik örüyoruz. Sonra 20 ilmeği düz ördükten sonra 21. ilmeğe geldiğimizde 1 ilmek çıkarak, çıkarılan ilmeği ve 21. ilmeği de düz şekilde örüyoruz. Aynı şekilde 22. ilmeğin yanından da ilmek çıkarak çıkan ilmeği ve 22. ilmeği düz örerek, sıra sonuna kadar düz bir şekilde örüyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ