Örümcekli Çiçek Şal Yapılışı

  • 02 Şubat 2020
  • 3.301 kez görüntülendi.
Örümcekli Çiçek Şal Yapılışı

Örümcekli Çiçek Şal Yapılışı
Kolay ve şık bir şal modeli arayanlar amacıyla bugün örümcekli çiçek şal modeli yapımını göstermek istiyorum. Detaylı yapım adımı video ortamında bahsedilen bu şal modeli çok şık gözüküyor ve bayanların sık sık gerçeklştirmeyi tercih ettiği modeller arasında konumunu alıyor.
Örümcekli çiçek şal modeli üçgen bir şal modeli. Uç kısımdan fıstıklar yapılarak başlanan bu şal modeli gelişen sıralarda oluşturulan örümcek ve fıstıklar ile giderek büyülterek meydana harika bir şal modeli çıkıyor.
Örümcekli çiçek şal modeli yapımı amacıyla krem rengi bir şal ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılmış. Angora simli iplerden de kullanarak bu şalı yapabilirsiniz.
Şal modeli yapımına başlanırken 8 zincir çekilerek başlanmış. Daha sonra oluşturulan fıstıklar ile şalın en uç kısmındaki fıstıklar yapılmış. Şalın tamamında bu şekilde fıstıklar yapılıyor. Aralarda ise fıstıklarla bağlantı sağlayacak olan örümcekler yapılıyor.
Şal modeli çok basit bir model. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar bu şal modelini rahatlıkla yapabilirler. Örgüye yeni başlayanların ilgi edeceği en mühim ayrıntı verdiği videoyu ilgili bir şekilde takip etmek ve verdiği sayılara ilgi etmek. Burada sizlere verdiği sayılara ilgi etmezseniz şal modelinde arttırmaları yapamazsınız ve üçgen bir şal modelini meydana çıkartamazsınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ