Fıstık Toplamalı Yelpaze Oyası Yapımı

  • 30 Haziran 2018
  • 3.256 kez görüntülendi.
Fıstık Toplamalı Yelpaze Oyası Yapımı

Fıstık Toplamalı Yelpaze Oyası Yapımı,
Çok şık ve gösterişli bir tığ oyası modelinin yapım aşamalarını sizlere göstermek istiyorum. Yazma kenarlarında çok şık duracak olan bu oya modeli çeyizleriniz ortamında göz dolduracaktır.
Fıstık toplamalı yelpaze oyası yapımı amacıyla renkli oya ipleri kullanılmış. Modelde sarfedilen renkler ile güzel bir uyum yakalanmış. Genellikle yazma ortamında olan renkleri tercih ederek bu oya modelini yaparsanız çok şık yazmalar tasarlayabilirsiniz.
Fıstık toplamalı yelpaze oyası yapımı amacıyla ilk olarak yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra tekrar yeşil ip kullanılarak oya modelinin uygulanacağı direkler yapılmış. Direkler yapılırken aralarda örümceklerde yapılmış. Bundan sonra ise renkli oya ipleri kullanılarak fıstık motifleri yapılmış.
Fıstık motifleri yapılırken yelpaze manzarası elde edilmiş. Her motifin arasında ise direklerin üstüne ufak çiçek motifleri de yapılmış. Bu şekilde tığ oyası çok şık durmuş.
Fıstık toplamalı yelpaze oyası yapımı amacıyla videoda çok güzel bir anlatım yapılmış. Derya Hanım her vakit yaptığı anlatımlarda çok ayrıntılı bir anlatım yapıyor. Burada oluşturulan anlatımlar ile modellerin yapılışını basitçe öğrenebilirsiniz.
Burada modelin yapımı çok güzel bir şekilde anlatıldığı amacıyla tığ oyasını yeni yapmaya başlayanlarda modelin yapılışını kolaylıkla öğrenebilir ve farklı modelleri deneyebilirler. Videoda verdiği sayılara ve ufak ayrıntılara ilgi ederseniz kolaylıkla oya modelini yapabilirsiniz.
Fıstık toplamalı yelpaze oyası yapımı amacıyla alttaki videoyu takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ