Örgüden Süpriz Ceket Yapımı

  • 12 Mayıs 2018
  • 2.629 kez görüntülendi.
Örgüden Süpriz Ceket Yapımı

Örgüden Süpriz Ceket Yapımı
Videolu Türkçe anlatımlı Süpriz Ceket Modeli amacıyla 3 Adet Alize Burcum Batik ip kullanılmıştır (3 adet alize burcum batik şiş 4 no renk 4043). Daha evvelce Alize Dergisi Bu Süpriz Ceket Modelini yayınlamıştı.
Işıl hanımın 5 Yaş çocuk amacıyla Süpriz Ceket başlama ilmek sayıları Arka 111 Ön 106 yakayı 6 artırın Fazlalık ilmekleri yan etek 37 olsun diye söylenmiş.
3,5 Yaş Süpriz ceket ilmek adedi da 95 ile başlayın yakada 6 artırın arkada 101 ilmek olacak şeklinde belirtilmiş. Tabi bu ilmek sayıları yukarıda verdiğim ip markası ile yapılacak.
7 Yaş Süpriz Ceket amacıyla de Işıl hanım soran hanımlara “siz 111 arkayı başlayın önüde 105 başlayın önü 37 ör 3 kesbaşka öndede62 ör 3 kes yaka amacıyla 6 ilmek sonradan arttırılacak arkada bir taraf37 ör 3 kes başka tarafte 67 ör 3 kes” diye yanıt vermiş.
Videoda bahsedilen Örgü Süpriz Ceket 1,5-2 yaş bebekler amacıyla yapılmış. Işıl hanım aslında Örgü denildiğinde gördüğüm en usta örgücü hanımlardan biri.Özellikle Örgü Hırkalarda çok iyi
4 Numara Şiş ile örülen Süpriz Ceket Bulmaca Hırka modeli 210 metre Alize ip ile Renkli ip kullanılarak yapılmış.
Hem Erkek hem Kız Bebek ve Çocuklar amacıyla örülen Süpriz Ceketler resimlerde görüldüğü gibi Yetişkinler amacıyla Örgü Bayan Süpriz Ceket olarak ta örülüyor.
Anlatımlı Süpriz Ceket modeline geçmeden evvelce Nazarca.com en son eklenen Örgü modelleri ile ilgili biraz anlatmak istiyorum. Çivili Kasnakta Battaniye yapılışı en baştan en sona kadar çok ayrıntılı olarak burada gösterdik,
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ