Örgü Modelleri

Örgüden Karpuz Kollu Kız Hırkası Yapımı

Örgüden Karpuz Kollu Kız Hırkası Yapımı
Bugün sizlere çok şık bir kız çocuk hırka modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım adımını videolu anlatım ile vereceğim bu model ortamında değişik örgü teknikleri bir arada kullanılmış. Bu açıdan de bu modeli öğrenmeniz sizlerin amacıyla yararlı olacaktır.
Şiş örgüsü hırka yapımı amacıyla burada bir adet beyaz yalın renkte bir örgü ipi kullanılmış. Bunun dışında birde etek kısmının yapımı amacıyla birde renk geçişleri olan bir ip kullanılmış. İp olarak ise Nako markalı ip tercih edilmiş.
Hırka yapımına yaka evresinden başlanmış. Burada 80 ilmek alınarak modelin yapımına başlanmış. Hırka yapımına yaka evresinden başlandığı amacıyla bu şekilde örgü gerçeklştirmeyi bilmeyenlerde burayı takip ederek bu örgü işini öğrenebilir.
Karpuz kollu hırka modeli yapımında değişik örgü teknikleri kullanılıyor. Işıl Hanım bu hırkanın yapımını ayrıntılı bir şekilde açıkladığı amacıyla kısa sürede değişik örgü modellerini öğrenebilirsiniz.
Kız çocukları amacıyla oluşturulan bu hırkada kısa bir kol yapılmış. Bu şekilde hırka modeli çok şık olmuş. Hırkanın gövde evresinde yalın renk tercih edilip etek evresinde renkli bir ip kullanıldığı amacıyla çok şık olmuş. Hem de renkli ip detayları yaka kısmına da eklendiği amacıyla daha hoş bir manzara oluşmuş. Sizlerde istediğiniz renklerde örgü ipi kullanarak bu hırka modelini yapabilirsiniz.
Karpuz kollu kız çocuk hırkası yapımı amacıyla alttaki videoyu takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu