İçeriğe geç

Lastik İstemeyen Gösterişli Yelek Modeli

Lastik Istemeyen Gosterisli Yelek Modeli

Lastik İstemeyen Gösterişli Yelek Modeli
Seçmekte zorlanacağınız yelek ve etol şal yapabileceğiniz 4 ayrı örgü modelini beğenilerinize sunuyorum. Yelek ve şal modellerinin hepsi çeyizlik modellerden oluşmaktadır. Örgüye yeni başlayanların anlayacağı kadar basit ve yalın bir anlatım yaptım. Sayılarını ve modellerin yapımlarını bütün detayları ile sizler amacıyla videolu olarak hazırladım.
Yelek ve şal modellerinin ilki lastik gerektirmeyen oymalı görünüme sahip bir model. 13 ilmekle oluşturulan bir model. Aralarına ikişer ilmek ters koydum. Toplamda 15 ilmek ve katlarını hazırlamalısınız.
Önce bir kaç sıra haroşa hazırlayıp sonra derhal modele başlayın. Bu yelek modelinde iki kıyı kısımda çoğalan ilmekler modelin tam ortasındaki üç ters ilmekle kesilerek dengelenecek.
Kenarda çoğalan ilmekler ortada kesilince örgü dilimli bir görüntüye kavuşacak. İki modelin arasındaki iki ters ilmeğin başında ve sonucunda artırma yapılacak. Ortadaki ters ilmekleri örerken 3 adet olarak kesilecek.
Yelek ve şal modellerinin ikincisi ise ajurlu olarak oluşturulan bir örnek. Model 6 ilmek ve katları ile yapılıyor. 3 adet daha ilmek ekleyerek sayıyı ayarlamalısınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir