Örgü Cepken Yelek Yapımı

Örgü Cepken Yelek Yapımı

Örgü Cepken Yelek Yapımı,
Cepken kesimli yeleğin yapım aşamaları şöyle;
Cepken yelek bebek yelek modelleri arasında şık ve beğenilen bir model. Yapılışı biraz uğraştırıcı oluyor ama çok da zor bir model değil. Kolay bebek yelek modelleri yapılışları sitemizde mevcut. Kolay bebek hırka yapılışı, basit bebek süveter yapılışı değişik süveter modelleri, s,temizde vardır. İlgili kategori başlıklarına tıklarsanız içlerinde örgü modelleri ve yapılışlarını bulabilirsiniz. Farklı örgü modelli bebek yelek modelleri, ve bunun gibi değişik örgü modelleri ve yapılışları bulunmaktadır.
Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça husus bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile alakalı el işleri, örgü modelleri detaylı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler amacıyla sıksık araştırıyoruz.

100 gr ana renk bebe ipi, 50’şer gr 2 renk başka ipler. 3,5 numara örgü şişi.

Sağ ön:1- 61 ilmek atılıp 5 sıra haraşo örülür. Her 2 sırada 1 renk değiştirilir.

2-Kenar bandı ana renk ile amacıyla (yaka süresince devam edecek) 6 ilmek haraşo, başka renk ile 26 ilmek düz örgü, 3 ilmek beraber örerek kesilir, 26 ilmek düz örgü örülür. Örneğimiz kuruldu. 11 defa bu şekilde her ön sırada eksiltme yapılır.

3-39 ilmek üzerinden 8 sıra daha düz örgü örülür.

4- Kol bandı amacıyla 11 ilmek haraşo 5 sıra devam eder. Aynı vakitte yaka amacıyla 4 sırada 1 yaka bandının iç kısmından eksiltme yapılır.

5- Kol altı amacıyla 5 ilmek kesilir, 6 ilmek kol kenarı olarak devam eder. Şişimizde toplam 21 ilmek kalıncaya kadar bu şekilde devam eder. Omuzlardaki ilmekler bir defada kesilir.

6- Yaka amacıyla ayrılan 6 ilmek arka ortasına kadar bant olarak devam eder.

Sol ön: Sağ tarafın simetriği olarak örülür. Yaka bandı arka yaka ortasına kadar devam ettirilir.

Arka: 66 ilmek başlanır. 5 sıra ana renk ile haraşo ördükten sonra 2 sırada bir renk değiştirilir. Kol bantları ana renk ile örülür. Önlere göre örülür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Merhaba lütfen facebook sayfamızı beğenin